Samodzielne tankowanie autogazu jest nieuniknione

Udostępnij artykuł

– Według mnie przy odpowiednim przygotowaniu stacji nie ma żadnego problemu żeby każdy użytkownik samodzielnie tankował LPG. Dla tych użytkowników, którzy będą czuli trudność w samodzielnym tankowaniu, zawsze powinna istnieć możliwość zatankowania autogazu przez pracowników stacji. Uważam, że ten kierunek jest nieunikniony i należy się w najbliższej przyszłości spodziewać tego, że zaistnieje możliwość samoobsługi aut zasilanych LPG – informuje Grzegorz Jarzyński.

– Żeby samoobsługa na stale zagościła na stacjach LPG musi upłynąć wiele czasu. Jeżeli czegokolwiek możemy się spodziewać to w granicach dwóch czy pięciu najbliższych lat, dlatego, że ta materia wymaga zmian w uregulowaniach prawnych. Dotyczy to przepisów przeciwpożarowych , dozorowych, które wymagają określonych zmian i nie mogą one nastąpić z dnia na dzień. Muszą po prostu zostać wprowadzone stopniowo do polskiego systemu prawnego. Uważam także, że samoobsługa autogazu jest nam po prostu potrzebna – dodaje prezes Elpigaz.

– Liczba punktów tankowania LPG w porównaniu z rokiem ubiegłym niewiele, ale jednak uległa zmniejszeniu. Jeżeli chodzi natomiast o rynek autogazu w Polsce nie widać na nim większych wahań – informuje Grzegorz Jarzyński prezes zarządu Elpigazu.

Opublikowano: 12.08.2010
Aktualizacja: 12.08.2010