Saudi Aramco przejmie udziały w rafinerii Lotos

Udostępnij artykuł

[HOT NEWS] Podczas środowej konferencji prasowej na temat strategii rozwoju Grupy Orlen Daniel Obajtek, jej prezes, potwierdził, że firma Saudi Aramco przejmie 30 proc. udziałów w rafinerii Lotos.

Saudi Aramco pracownik

Umowy z Saudi Aramco

PKN Orlen podpisał również trzy inne strategiczne umowy z Saudi Aramco:

  1. Umowa ramowa w kwestii analiz i inwestycji w petrochemię.
  2. R&D – umowa w zakresie badań i rozwoju z firmą Sabic – integralną częścią Saudi Aramco
  3. Umowa na dostawy ropy – dostawy do 400 tys. baryłek dziennie.

Historyczna chwila

„To historyczna chwila. Realizujemy projekt, o którym mówiło wielu naszych poprzedników, ale zabrakło im odwagi i determinacji. Tworzymy najsilniejszy koncern paliwowo-energetyczny w tej części Europy. Połączenie PKN ORLEN i Grupa LOTOS to gigantyczna szansa dla rozwoju Polski!” – czytamy w komentarzu Daniela Obajtka, który pojawił się na jego facebookowym profilu w trakcie konferencji.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021 

> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

PKN Orlen

Polski koncern paliwowo-energetyczny, lider wśród przedsiębiorstw petrochemicznych w Europie środkowo-wschodniej. W obszarze działania koncernu znajduje się także produkcja polimerów oraz monomerów. Główny producent produktów petrochemicznych w Czechach. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Grupa Lotos

Polskie przedsiębiorstwo stanowiące jednostkę dominującą dla grupy kapitałowej skupiającej kilkanaście spółek produkcyjnych, handlowych oraz usługowych, głównie z branży poszukiwań, wydobycia oraz przetwórstwa ropy naftowej i dystrybucji produktów ropopochodnych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.