Shell Card wesprze floty elektryczne i mieszane

Udostępnij artykuł

Shell stawia kolejne kroki na drodze transformacji energetycznej. W tym celu oddaje w ręce menedżerów flot oraz kierowców hybrydową kartę Shell Card. Służy ona do ładowania pojazdów elektrycznych oraz do tankowania paliw tradycyjnych. Uzupełnieniem tej oferty jest aplikacja Shell Recharge. Umożliwi ona między innymi sprawdzenie lokalizacji ładowarek, ich mocy, dostępności punktów ładowania a także aktualnych cen. Oba rozwiązania dołączą do już funkcjonujących propozycji w sferze elektromobilności, np. szybkich ładowarek Shell-Ionity.

Jak szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyczna, do 2050 roku liczba samochodów na drogach całego świata podwoi się. Dostępne badania wskazują, że transport odpowiada obecnie za ponad 1/4 całkowitego zużycia energii na świecie. Jest odpowiedzialny również za 1/5 emisji CO2 związanych z energią. 2050 rok może zapisać się w historii motoryzacji również z innego powodu. Właśnie do tego czasu Komisja Europejska planuje niemal całkowicie zastąpić samochody z napędem tradycyjnym pojazdami zeroemisyjnymi[1]. W te działania wpisuje się również Shell, stopniowo poszerzając portfolio swoich rozwiązań w dziedzinie elektromobilności. Rozbudowuje już istniejącą sieć ładowarek oraz oddaje w ręce użytkowników narzędzia do zarządzania flotą samochodów elektrycznych.

W Shell chcemy być jak najlepiej przygotowani do wyzwań, z którymi w perspektywie najbliższych lat i dziesięcioleci będziemy się wszyscy mierzyć. Wyraźnie widzimy, że pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej istotną alternatywą dla tych napędzanych paliwami tradycyjnymi. Chcemy być dla firm i flot partnerem w procesie przechodzenia na elektromobilność oraz niskoemisyjność mówi Katarzyna Warzywoda, dyrektor ds. sprzedaży kart paliwowych na Europę Środkową Wschodnią i Południową w Shell Polska.

Czym jest Shell Card?

Hybrydowa karta flotowa Shell Card jest kierowana do flot elektrycznych i mieszanych, niosąc ze sobą szereg korzyści. Dzięki wykorzystaniu Shell Card kierowcy mają dostęp do pełnej gamy produktów oferowanych przez Shell. Wśród nich m.in. do ładowania samochodów elektrycznych, tankowania paliw tradycyjnych, uiszczania opłat drogowych, myjni samochodowych oraz oferty pozapaliwowej dostępnej na stacjach Shell. Przede wszystkim jednak Shell Card jest innowacyjnym produktem – pierwszym tego typu dostępnym na rynku polskim. Wychodzi naprzeciw potrzebom flot elektrycznych i mieszanych. Karta wykorzystuje technologię komunikacji bliskiego zasięgu za pośrednictwem chipa RFID. Zapewnia on dostęp do rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych, autoryzacji i rozliczeń transakcji.

W parze z Shell Card idzie aplikacja Shell Recharge, która jest uzupełnieniem karty EV, umożliwiając m.in.:

  • wyszukanie najbliższych punktów ładowania, sprawdzenie ich dostępności a także nawigowania do nich
  • uzyskanie aktualnych informacji o taryfach, prędkościach ładowania i dostępnych złączach
  • podgląd szacowanego czasu ładowania, wzrostu zasięgu i kosztu sesji ładowania
  • uruchamianie i zamykanie sesji w punktach ładowania
  • podgląd historii ładowań oraz wiele dodatkowych funkcji.

W aplikacji Shell Recharge Klienci mogą zapłacić za ładowanie jedynie kartą flotową Shell Card do ładowania samochodów elektrycznych.

Sama karta będzie widoczna w Shell Fleet Hub, czyli w narzędziu umożliwiającym zdalne zarządzanie flotą. Menedżerowie flot korzystający z tego rozwiązania będą mogli z kolei:

  • monitorować sesje ładowania i inne wydatki,
  • pobierać raporty/faktury/rozliczenia.

Wszystkie transakcje za ładowania, a także za paliwo i inne usługi widoczne będą na jednej zbiorczej fakturze od Shell.

Szeroka gama rozwiązań z zakresu elektromobilności

Zielona transformacja jest jednym z ważniejszych celów, które na najbliższe lata wyznaczyły sobie społeczeństwa, rządy i firmy z całego świata. Przykładem działania w tym zakresie jest rozwój elektromobilności. Ten proces w Polsce przebiega coraz sprawniej. Shell chce być partnerem dla flot w tej transformacji. Z najnowszych danych Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA, w grudniu 2021 w Polsce było 38 0001 samochodów elektrycznych. Na koniec 2021 roku funkcjonowały 1932 stacje ładowania. W ubiegłym roku liczba aut elektrycznych zwiększyła się o 20 253 sztuki. To znaczy, że było ich więcej aż o 93 proc. niż w analogicznym okresie 2020 r.

Obecnie kierowcy flotowi w Polsce, posiadający kartę Shell Card, mogą korzystać z ponad 800 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Operatorami tych punktów są GreenWay, EV+ oraz Ionity. Na całym kontynencie Shell dysponuje ponad 260 tysiącami punktów ładowania dostępnymi w 35 krajach europejskich. Celem firmy jest rozbudowa sieci do 500 tysięcy punktów w Europie do 2025 roku.


[1] https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:52020DC0562&from=DA

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021 

> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.