Shell Gas LPG Polska sprzedany

Udostępnij artykuł

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że spółka Flaga Gaz czeka na decyzje od właściciela, czyli UGI Corporation. Szczegółowe informacje zostaną podane do publicznej wiadomości na początku września.

UGI Corporation oprócz zakupu polskiego Shell Gas LPG stało się także właścicielem Shell Gas LPG Węgry. Sprzedaż udziałów Shell w spółkach zajmujących się sprzedażą ciekłego propanu-butanuw Polsce i na Węgrzech jest zgodna z obecną strategią firmy, polegającą na skupieniu globalnych operacji typu downstream na większych rynkach.

Shell ogłosił niedawno, że prowadzi rozmowy z podmiotami trzecimi w związku z rewizją swoich aktywów w większości spółek Shell Gas (LPG) między innymi w:  Belgii, Francji, Holandii, Luksemburgu, Danii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Malezji, Pakistanie, Sri Lance, Filipinach,Singapurze oraz Argentynie.  Preferowanym wynikiem rewizji jest sprzedaż objętych nią operacji/spółek LPG, jako funkcjonujących przedsięwzięć, poprzez kilkuetapowe operacje portfelowe.

Koncern gwarantuje natomiast,że inne operacje Shell downstream, czyli handel detaliczny na stacjach benzynowych, oleje i smary, karty paliwowe, hurtowa sprzedaż paliw oraz zaopatrzenie i dystrybucja w Polsce i na Węgrzech pozostaną bez zmian.

 

 

Opublikowano: 16.08.2010
Aktualizacja: 16.08.2010