Shell: Sprzedaż 700 stacji

Udostępnij artykuł

11 czerwca grecki urząd antymonopolowy wyraził zgodzę na transakcję szacowaną na 245, 6 mln euro (333 mln dol. ), dotyczącą sprzedaży przez Shell swojej sieci detalicznej, hurtowni, magazynów, także firm zajmujących się dystrybucją LPG i olejów silnikowych.

Shell mimo, że rezygnuje z samodzielnego zarządzania siecią detaliczną, nie zniknie z rynku w Grecji. We współpracy z Motor Oil Hellas utworzono nową spółkę zajmującą się sprzedażą paliw lotniczych pod nazwą Shell & MOH Aviation Fuels. Greccy kierowcy nadal będą tankować swoje samochody na stacjach z logo Shell. Umowa między koncernami daje prawo do używania przez Motor Oil Hellas znaku towarowego Shell.

Po zakończeniu transakcji dotychczasowa spółka Shell Hellas AE zostanie przemianowana na Coral AE Shell.
– Decyzja o sprzedaży naszych aktywów downstream’owych w Grecji jest zgodna z przyjętą strategią – mówi Mark Williams z Shell. – Wpisuje się w nasze dążenia do ograniczenia stanu posiadania w obszarze sprzedaży detalicznej i koncentrowania się, wzmacniania aktywów na rynkach z dużym potencjałem wzrostu.

W Polsce Shell posiada 296 stacji paliw (dane na I kwartał 2010 roku). Jak zapewnia biuro prasowe spółki, aktywa Shell w Polsce nie są przeznaczone do sprzedaży. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Shell sprzedał stacje paliw i rafinerię m.in. w Szwecji.
 

Opublikowano: 09.07.2010
Aktualizacja: 09.07.2010