Sieć Paczkomatów® InPost przekroczyła 15.000

Udostępnij artykuł
InPost rozbudował sieć Paczkomatów® do 15.000 – najnowsza maszyna stanęła w leżącej w sercu Bieszczad wsi Czarna Górna. Firma koncentruje się na zwiększaniu zasięgu i gęstości sieci, a także dostępności dla Polaków w każdym regionie kraju.

InPost wprowadza także kolejną funkcjonalność, od 18 października na Paczkomatach® – w miastach partnerskich programu Green City – pojawią się czujniki, które będą pokazywały w aplikacji InPost Mobile jakość powietrza w miastach.

Błyskawiczny rozwój sieci

– Rozbudowa sieci Paczkomatów®, jaką na wielką skalę realizujemy w tym roku, idzie w parze z rozwojem naszych usług oraz inwestycjami w ekologiczne technologie. W ciągu ostatniego miesiąca wprowadziliśmy deklarowane dostawy tego samego dnia w ramach tego samego miasta, nową usługę Strefa Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich, systematycznie zwiększamy też zasięg programu InPost Green City dedykowanego samorządom. Do tego wdrażamy nowe urządzenia zasilane energią słoneczną, które otaczamy kostką antysmogową. Oprócz oferowania najbardziej ekologicznej formy dostawy, zależy nam na dostarczeniu naszym klientom informacji o jakości powietrza w miastach – dlatego na Paczkomatach® pojawią się czujniki pozwalające przez naszą aplikację śledzić zmiany jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Nic dziwnego, że już 77 proc. kupujących w sieci wybiera właśnie Paczkomaty® InPost. Zależy nam, aby wszyscy Polacy – czy to mieszkańcy dużych miast, miasteczek, czy wsi takich jak Czarna Górna, mieli swój Paczkomat® jak najbliżej – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Dodaje, że to nie koniec dynamicznej rozbudowy sieci w tym roku.

Bieżący rok zaczynaliśmy w Polsce z siecią Paczkomatów® liczącą nieco ponad 10 000 maszyn, łatwo policzyć, że tylko w tym roku postawiliśmy już blisko 5 000 Paczkomatów®. Obiecuję, że dobrze wykorzystamy pozostałe nieco ponad 2 miesiące, które zostały nam do końca grudniazaznacza założyciel InPost.

Strategia klimatyczna

Paczkomaty® InPost są najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. Z analiz InPostu wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75 proc. w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta. Tylko w 2020 roku dostawy do Paczkomatów® InPost ograniczyły emisję CO2 o ponad 180.000 ton. Dalszy rozwój i optymalizacja sieci Paczkomatów® InPost przyczyni się to do ograniczenia ruchu samochodowego w miastach, co przełoży się na poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu.

Obok dostarczania najbardziej ekologicznej formy dostawy, firma inwestuje w kolejne eko-funkcjonalności oraz edukację – celem jest wzrost świadomości zachodzących zmian klimatycznych wśród klientów. Czujniki, jakie z poziomu aplikacji InPost pozwolą śledzić wahania jakości powietrza to kolejny krok w ramach tej strategii. Pierwsze czujniki pojawią się już 18 października na nowych Paczkomatach® w miastach partnerskich programu InPost Green City – w wyborze lokalizacji pod uwagę brane są głosy współpracujących miast, samorządów i mieszkańców.

Sukcesywny wzrost zagęszczenia czujników wpłynie na możliwość dokonywania coraz dokładniejszych pomiarów i pozwoli śledzić wahania jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Czujniki zmierzą parametry pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 – a część z nich będzie również dokonywała pomiarów stężenia gazów NO2 i O3. Ponadto z poziomu aplikacji istnieje możliwość sprawdzenia temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrzapodkreśla Rafał Brzoska.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.