Sigitas Raila nowym prezesem Circle K Polska

Udostępnij artykuł

Od 1 lipca 2023 roku Circle K Polska będzie mieć nowego prezesa. Zostanie nim Sigitas Raila, który zastąpi dotychczasowego prezesa, Michała Ciszka. Sigitas Raila posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w europejskich strukturach Circle K. Przed objęciem nowej roli pełnił funkcję prezesa oddziału Circle K na Łotwie.

sigitas raila circle k

Michał Ciszek – prezes Circle K Polska, ustępuje ze stanowiska pod koniec czerwca br., aby po 11 latach pracy w Circle K Polska dołączyć do jednego z największych rodzinnych funduszy inwestycyjnych w Polsce. Wraz z początkiem lipca 2023 r. funkcję prezesa Circle K Polska obejmie Sigitas Raila, dotychczas zarządzający oddziałem firmy na Łotwie, gdzie odegrał kluczową rolę w budowaniu pozycji spółki na tamtejszym rynku.

– Sieć Circle K w Polsce dynamicznie rośnie, niebawem przekroczy liczbę 400 stacji. Z podziwem obserwuję nie tylko otwarcia nowych stacji, ale też wprowadzanie nowych rozwiązań czy udogodnień dla klientów. Cieszę się, że obejmując nowe stanowisko, będę mógł być częścią tych pozytywnych zmian, rozwijając naszą konkurencyjność w obszarze formatu convenience i współtworząc jedną z czołowych sieci stacji paliw i sklepów w Polsce – mówi Sigitas Raila, prezes Circle K Polska.

Sigitas Raila jest związany z Alimentation Couche-Tard, właścicielem sieci Circle K, od prawie 13 lat. Karierę w strukturach firmy rozpoczął w obszarze finansów, a następnie w działach operacyjnym i paliwowym w Circle K na Litwie. Obejmował stanowiska kierownicze, w tym przez trzy lata w oddziale Circle K w Irlandii jako dyrektor finansowy, a przez ostatnie dwa lata pełnił rolę lidera oddziału na Łotwie.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa marzec kwiecien okladka tekst

– Wierzymy, że imponujące, wieloletnie doświadczenie Sigitasa i jego umiejętności w zarządzaniu w połączeniu z zaangażowanym zespołem, zapewnią dalszy rozwój Circle K w Polsce. Pragniemy niezmienne świadczyć wysoką jakość usług, pozostawiając nasz polski zespół i lokalnych klientów w dobrych rękach – mówi Mette Uglebjerg, wiceprezes Circle K w Europie Środkowo-Wschodniej i Irlandii.

Sigitas Raila posiada tytuł magistra finansów, magistra europeistyki oraz tytuł Executive MBA.

źródło: Circle K Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 27.06.2023
Aktualizacja: 27.06.2023