Spółka Orlen testuje chińskiego „elektryka”

Z myślą o optymalizacji kosztów pojazdów wolnobieżnych oraz w trosce o środowisko naturalne, Orlen Serwis rozpoczął projekt pilotażowy testowania nowego pojazdu elektrycznego w ramach Programu Sugestii Pracowniczych Kaizen.

W połowie maja pracownicy z Obszaru Techniki odebrali pierwszy pojazd, jego testy potrwają do 15 czerwca.

Wspomniane auto elektryczne to Jiayuan Eidola L7, którego cena na polskim rynku wynosi ok. 52 tys. zł brutto. Dzięki silnikowi AC 7,5 kW rozwija prędkość do 80 km/h, a jego zasięg na jednym ładowaniu wynosi ok. 100 km. Bateria litowa-jonowa ma pojemnośc 10 kWh, a czas potrzebny do jej naładowania wynosi ok. 5-6 godzin (prąd 230 V).

Testowany pojazd wyposażony jest w kamerę cofania, co pozwala na bezpieczne manewrowanie, a także klimatyzację i ogrzewanie. Ponadto pojazd posiada homologacje, co umożliwia ruch pojazdu również poza teren Zakładu Produkcyjnego z poszanowaniem środowiska naturalnego – bez spalin, wibracji i hałasu.

Po zakończeniu okresu testowego Obszar Techniki podsumuje oceny użytkowników i dokona analizy wyników osiągniętych podczas pracy na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Jeżeli użyteczność pojazdu okaże się zadowalająca, Orlen Serwis rozważy możliwość zakupu lub leasingu testowanego pojazdu.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– KWIECIEŃ 2019 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.