Stacja Benzynowa & Convenience Store już dostępna!

Najbardziej praktyczne i nowoczesne czasopismo dla profesjonalistów branży. Dociera do właścicieli i osób podejmujących decyzje w zakresie inwestycji, zarządzania, zaopatrzenia i wyposażania stacji i sieci stacji niezależnych oraz koncernów. Zawsze i dla wszystkich BEZPŁATNY DOSTĘP do pełnego wydania.

Grudzień, wciąż niezawodnie, jest miesiącem podsumowań. Rozliczamy się ze zrealizowanych planów noworocznych i tworzymy nowe na kolejny Nowy Rok. Trudno byłoby wyliczyć wszystkie wydarzenia i zmiany, które przez ostatnie 12 miesięcy miały wpływ na branżę i jej plany rozwoju.

Chyba nie będzie nadużyciem, jeśli napiszemy, że najbardziej dyskutowaną w branży handlowej zmianą było uchwalenie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, z którego segment stacji paliw został wyłączony. Choć niektórzy właściciele i managerowie powiedzą, że efekty nowego prawa mogłyby być lepsze, ogółem branża na tym nie straciła, a w wielu lokalizacjach w weekendy zyski rzeczywiście wzrosły.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2018 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Na drugim miejscu, tym razem pod względem budowania atmosfery niepewności i napięcia, można chyba postawić rozpoczęcie kontroli systemów odbioru oparów zamontowanych w dystrybutorach wydających benzyny. Przez długi czas Urząd Dozoru Technicznego opracowywał metodę badania, organizował przetargi na odpowiednią aparaturę pomiarową i zbierał informacje na temat infrastruktury, która miała podlegać kontroli. W efekcie czego w drugiej połowie roku inspektorzy ruszyli w Polskę i aż do grudnia, póki pozwalały na to temperatury, trwały pierwsze kontrole. Mamy nadzieję, że w Nowym Roku uda nam się zaprezentować na łamach naszego magazynu pierwsze dane na temat ich efektów.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 2019 rok będzie nie mniej wymagający dla branży. Zapewne większość z nas pamięta, że według jednej ze znowelizowanych ustaw Ministerstwa Finansów, do 1 stycznia 2019 roku branża stacji paliw jako jedna z pierwszych na rynku powinna wymienić dotychczasowe drukarki fiskalne na modele z funkcją on-line.

Problem polega na tym, że na niespełna miesiąc przed wejściem w życie nowego prawa dopiero pierwszy z producentów działających na polskim rynku otrzymał homologację dla swojego urządzenia wydawaną przez Główny Urząd Miar. Pozostali producenci są zmuszeni czekać na decyzje GUM. Niektórzy właściciele, a na pewno największa w Polsce sieć obsługiwana przez producenta ze świeżo przyznaną homologacją, zapewne zdążą wymienić kasy „za pięć dwunasta”, inni będą musieli jakoś uporać się z tym problemem. Co zrobią z tym Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa? Obiecujemy monitorować temat, a tymczasem rozsądek nakazuje wyrazić nadzieję, że pisma odraczające pierwotny termin leżą już na odpowiednich biurkach i czekają na podpisy.

Życzmy sobie, aby podobnych sytuacji w Nowym Roku było jak najmniej.

Z świątecznymi i noworocznymi pozdrowieniami oraz życzeniami miłej lektury – redakcja magazynu “Stacja Benzynowa & Convenience Store” oraz portalu Petrolnet.pl.

Serdecznie zapraszamy do współpracy firmy, którym szczególnie zależy na precyzyjnym dotarciu z ofertą produktów lub usług do szerokiego grona właścicieli i managerów stacji paliw.

Wydawcą jest BROG B2B – platforma mediów efektywnej komunikacji B2B – wydawca czasopism: Świat HoteliNowości GastronomiczneSweets & CoffeeStacja Benzynowa & Convenience Store; portali: www.horecanet.plwww.petrolnet.pl, oraz organizator Forum Rynku Hotelarskiego Profit HotelForum Rynku Gastronomicznego Food Business ForumForum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee, a także Forum Rynku Stacji Paliw PetroTrend.


Kontakt – BROG B2B

Biuro Reklamy:
Zbigniew Pąk, dyrektor sprzedaży
664 463 083, 22 290 66 11
z.pak@brogb2b.pl

Redakcja:
Edwin Kaniuk, redaktor naczelny
664 463 085
e.kaniuk@brogb2b.pl

Karolina Stępniak, dyrektor wydawnicza
664 463 096
k.stepniak@brogb2b.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.