Stacje automatyczne wejdą na giełdę w III kwartale

Udostępnij artykuł

– Konkretna data debiutu nie została jeszcze ustalona, natomiast debiut planowany jest do końca III kwartału 2010 roku. Głównym profitem dla spółki jest uzyskanie statusu Spółki Publicznej notowanej na GPW, a także transparentność, co ułatwia negocjacje z partnerami handlowymi – mówi Jacek Malec, Prezes Zarządu MOMO S.A.

Debiut na NewConnect oznacza również przypływ kapitału. Fundusze MOMO planuje przeznaczyć na rozwój swoje podstawowego biznesu – stacji automatycznych. – Na dzień dzisiejszy kapitał zakładowy wynosi 4,2 mln zł, na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariusze podjęli uchwałę o podwyższeniu kapitału maksymalnie do kwoty 4,8 mln zł – powiedział prezes spółki w trakcie czatu z użytkownikami portalu IPO.pl

Prezes zachęcał również inwestorów do wzięcia udziału w ofercie. – Za zakupem naszych akcji przemawia dynamiczna i perspektywiczna branża, szybki zwrot z inwestycji i dynamicznie wzrastająca wartość firmy, a także doskonały i sprawdzony model biznesowy. Kolejna emisja jest planowana na 2011 rok – powiedział Jacek Malec.

Aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia budowy pierwszej stacji paliw należącej do spółki, która zostanie zlokalizowana w jednej z podwarszawskich miejscowości. Firma otrzymała już pozytywną decyzję środowiskową oraz jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Przy konserwatywnych założeniach stacja paliw powinna w skali roku przynosić przychód na poziomie ponad 9 mln zł. Inwestycje spółki MOMO będą wznoszone na niewielkich powierzchniach gruntu na podstawie wieloletnich umów dzierżawy. 40 proc. wartości inwestycji sfinansowane będzie leasingiem.

Spółka powstała w maju 2010 roku. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Aktualnie kapitał własny MOMO S.A. wynosi 4 200 000 zł.
 

Opublikowano: 21.07.2010
Aktualizacja: 21.07.2010