Stacje Avia zasilane zieloną energią

Udostępnij artykuł

Instalacje fotowoltaiczne powstały przy 5 stacjach paliw Avia zarządzanych przez Grupę Unimot. Łącznie moc nowych instalacji na stacjach sieci przekracza 100 kWp. Za montaż paneli słonecznych odpowiada należąca do Grupy Unimot marka Avia Solar.

Unimot AVIA fotowoltaika

Na początku września w nowe instalacje fotowoltaiczne wyposażono stacje paliw Avia w Zakopanem, Gorzkowie, Puławach, Chełmku i Jastrzębiu Zdroju. Energię ze słońca czerpie także stacja Avia w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkie instalacje zlokalizowano na dachach obiektów, a ilość produkowanej przez nie energii pozwoli na oszczędności sięgające nawet 50 proc. w skali roku.

– Robimy wszystko, żeby nasze stacje Avia były nie tylko przyjazne klientom, ale także środowisku. To dla nas bardzo ważne, żeby wywierać jak najmniejszy wpływ na otoczenie, co wpisuje się w Strategię ESG Grupy Unimot, w ramach której działamy, a także podnosi efektywność kosztową naszych obiektów. Cały czas prowadzimy analizy dotyczące możliwości technicznych montażu instalacji na kolejnych stacjach paliw, ponieważ chcemy, aby jak najwięcej stacji wyposażonych było we własne źródło zielonej energii.
– mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią Avia w Polsce i w Ukrainie, Grupa Unimot.

– Instalacje fotowoltaiczne są doskonałym rozwiązaniem dla takich obiektów jak stacje paliw. Jako Avia Solar wyspecjalizowaliśmy się już w ofercie dla przedsiębiorstw i obiektów użyteczności publicznej. Widzimy, że nasi klienci coraz chętniej sięgają po rozwiązania wpisujące się w trend ograniczania emisyjności, a jednocześnie pozwalające na uniezależnienie się od rosnących cen energii.
– mówi Karol Ilba, prezes zarząd Unimot Energia i Gaz, spółki która rozwija markę Avia Solar.

Sieć stacji rozwijana przez Grupę Unimot, liczy 102 obiekty w całej Polsce. Unimot rozwija także współpracę z siecią Spar, uruchamiając kolejne markety Spar Express przy stacjach sieci. Stacje pod szwajcarskim brandem działają głównie w średnich i małych miastach. Marka rozszerza swoją działalność również o największe aglomeracje i miejscowości turystyczne – stacje funkcjonują, między innymi, w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Zakopanem.

Źródło: Unimot / Avia Polska

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Stacje Paliw Sprzedaż Detaliczna RAPORT 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 22.09.2022
Aktualizacja: 22.09.2022