Lighting Energy Controllers (LEC) to specjalny system pozwalający na redukcję zużycia energii elektrycznej. Technologia dostarczana przez PowerSines pozwala zoptymalizować konsumpcję energii w obwodzie świetlnym. Systemy LEC mają wbudowany specjalny zegar, narzędzia pozwalające zdefiniować scenariusze oświetlenia oraz systemy uruchamiania świateł w zależności od różnych systemów czasowych. Optymalizacja zużycia energii oraz odpowiednie dostosowanie oświetlenia pozwalają klientom oszczędzić od 20 do 25 proc. energii elektrycznej.
Technologia PowerSines po raz pierwszy została na stacjach Statoil na Łotwie. Dzięki systemowi można zaoszczędzić 20 do 25 proc. na energii służącej do oświetlania przystacyjnego sklepu. Kolejne 7-10 proc. energii można zaoszczędzić dzięki specjalnemu zegarowi, który włącza i wyłącza oświetlenie wokół stacji.
System oferowany przez PowerSines współgra z istniejącymi systemami i nie wymaga wprowadzania żadnych istotnych zmian do funkcjonującej infrastruktury na stacji paliw.
Norweski koncern Statoil działa obecnie w 40 krajach na świecie prowadząc inwestycje związane z poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego. Koncern jest jednym z największych na świecie dostawców ropy naftowej i gazu ziemnego. Jest również światowym liderem w dziedzinie wychwytywania i magazynowania dwutlenku węgla. Koncern posiada sieć stacji paliw z logo Statoil w 8 krajach europejskich: Norwegia, Szwecja, Dania, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja.
Statoil posiada w Polsce sieć 295 stacji paliw (w tym 61 stacji franczyzowych i 48 stacji 1-2-3) działających w ponad 100 miastach. Koncern zainwestował dotychczas w Polsce 1.7 mld złotych.
Pierwsza stacja Statoil typu Premium w Polsce ruszyła w 1993 roku w Zakroczymiu pod Warszawą. W lutym 2004 roku pojawiła się w sieci Statoil pierwsza stacja typu 1-2-3 w Kostrzynie nad Odrą. Statoil jako pierwszy w Polsce obok segmentu „Premium” wprowadził ofertę ekonomiczną – stacje pod marką 1-2-3 – bez sklepu i myjni, z pracownikiem obsługującym samochody na autogaz. Niedługo po tym Statoil uruchomił pierwszą stację franczyzową. Została ona otwarta w lipcu 2004 roku w Karczewie koło Warszawy.
Statoil od 1997 roku oferuje klientom instytucjonalnym karty paliwowe: Statoil Firma i Statoil Euro Firma. Natomiast od listopada 2002 roku klienci Statoil mogą korzystać z programu lojalnościowego Premium Club.
W 2002 roku Statoil jako pierwszy detaliczny dostawca paliw na polskim rynku postanowił poddać swoje produkty zewnętrznej, dobrowolnej kontroli jakości. Badania jakości paliw zlecone zostały światowemu liderowi w dziedzinie kontroli i certyfikacji, szwajcarskiej firmie SGS (Societe Generale de Surveillance). Za tą inicjatywę Statoil otrzymał w 2003 roku Medal Europejski przyznany przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club.
W 2005 roku Statoil wprowadził na wszystkie stacje paliwa SupraDiesel, SupraGaz oraz Suprema 98. Paliwa te odpowiadają jakością i nawiązują do nazwy paliwa Suprema 95, wprowadzonego na rynek 2004 roku. W październiku 2009 roku Statoil wprowadził na stacje nowe paliwo DieselGold.