Subway podbija Europę

Udostępnij artykuł

– Na całym świecie jest zaledwie kilkanaście stacji paliw, przy których funkcjonuje Subawy. Jednakże nie oznacza to, że nie będziemy rozwijać naszych obiektów przy stacjach. Niestandardowe lokalizacje stanowią dla nas drugi główny sposób ekspansji. Obecnie ponad 7 tys. Z 32 tys. naszych punktów są otwierane właśnie w niestandardowych miejscach. Spodziewamy się, że w przyszłości będziemy się rozwijać na stacjach paliw w Polsce – mówi Martin Princ z Subway’a.

Dodatkowo, Subway planuje otwarcie we wrześniu trzech nowych restauracji w Sofii – stolicy Bułgarii. Zwiększy liczbę placówek sieci w tym mieście do dziewięciu, a całkowitą w kraju – do 15. Planowane są kolejne otwarcia.

Szefostwo Subway’a w Bułgarii podało, że w najbliższym czasie oczekuje podpisania 24-25 nowych umów franczyzowych. Większość nowych lokali ma powstać w Sofii.

Międzynarodowa sieć barów kanapkowych Subway planuje kolejne otwarcia w krajach Europy Środkowej i Południowej – w Bułgarii, Rumunii, i Chorwacji. Według szacunków przedstawicieli sieci, w Bułgarii – do 2014 roku działać będzie już 40 placówek Subway’a oraz 61 w Rumunii i 17 w Chorwacji do końca 2017 roku. Firma w tym roku zamierza wzmocnić swoją markę w Czechach. W planach jest także kilka nowych lokali na Węgrzech i Słowacji.

Przypomnijmy, w Polsce sieć do końca roku ma liczyć 50 placówek. A plan docelowy to 200 restauracji do końca 2015 roku. Obecnie Subway posiada 35 restauracji w naszym kraju, a osiem kolejnych jest w fazie pre-openingowej. Obecnie restauracje zlokalizowane są w takich miastach, jak: Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Szczecin, Bielsko-Biała, Płock, Łódź, Wrocław, Lublin, Opole, Rzeszów, Częstochowa, Poznań, Pyrzowice (pierwsza restauracja sieci na stacji paliw w Polsce). W przygotowaniu są lokale w Szczecinie, Kielcach, Ostrowie Wielkopolskim, Warszawie, Wałbrzychu i w Radomiu.
 

Opublikowano: 30.08.2010
Aktualizacja: 30.08.2010