Subway wchodzi na stacje

Udostępnij artykuł

– Aktualnie nie chcemy jeszcze podawać żadnych informacji dotyczących zarówno otwarcia pierwszej restauracji na stacji paliw w Polsce jak i planów Subway’a dotyczących tego segmentu rynku – ucina Martin Princ, przedstawiciel firmy na Europę Środkowo-Wschodnią. – Dokładniejszych informacji będziemy mogli udzielić w przeciągu miesiąca – zapowiada.
 
Subway to sieć franczyzowych restauracji szybkiej obsługi, które oferują przede wszystkim kanapki i sałatki. Firma należy do Doctor’s Associates, Inc. i posiada ponad 32,6 tys. lokali w 91 państwach. W Polsce działają Pierwsza placówka Subway w Polsce powstała w Krakowie w 2004 roku na Placu Dominikańskim, niedaleko Rynku Głównego. Obecnie w Polsce znajdują się 34 restauracje: w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Bielsku-Białej, Poznaniu, Szczecinie, we Wrocławiu, w Łodzi, Płocku, Opolu, Rzeszowie i Lublinie. Tymczasem dziesięć kolejnych jest w przygotowaniu. Nowe placówki zlokalizowane będą m.in. w Wałbrzychu, Warszawie, Gdańsku, Opolu, Kielcach, Ostrowie Wielkopolskim, Pyrzowicach k. Katowic i Szczecinie.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami firmy na 2010 rok planowane jest uruchomienie przynajmniej 2 tys. nowych restauracji na całym świecie. Na bieżący rok zapowiedziane jest 20 otwarć w Polsce, pięć w Czechach oraz kilka na Węgrzech i Słowacji. Firma korzysta z obecnej sytuacji gospodarczej, która daje więcej możliwości pozyskania atrakcyjnych lokalizacji za przystępną cenę. W najbliższym czasie Subway otworzy swoją kolejną restaurację w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy w Szczecinie. Będzie to czwarta placówka w tym mieście i czterdziesta czwarta w Polsce.

Opublikowano: 14.04.2010
Aktualizacja: 14.04.2010