Supermarkety Spar Express na stacjach Avia

Udostępnij artykuł
W ramach zainicjowanej współpracy Avia i Spar – na stacjach Avia zostaną uruchomione supermarkety Spar Express. Pierwsze dwie placówki będą otwarte jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w Poznaniu przy ul. Juraszów i w Bielsku Białej przy ul. Żywieckiej. Kolejne markety Spar Express rozpoczną działalność na stacjach Avia na początku 2022 r. Obecnie zaplanowano pilotaż w ramach pięciu stacji Avia.

Każdy supermarket oferuje świeże pieczywo, wypieki i gorącą kawę w Bean Tree Cafe. Placówki są czynne 365 dni w roku, a asortyment obejmuje produkty impulsowe, spożywcze, słodycze, prasę, kosmetyki, ofertę dla dzieci i karmę dla zwierząt, papierosy, alkohol, doładowania, Lotto, a także akcesoria samochodowe.

Spar Express to marka convenience, która spełnia podstawowe potrzeby klientów. Strefy relaksu w sklepach są wygodnym miejscem do jedzenia, picia i odpoczynku.

– Dzięki współpracy i partnerstwu z Avia zwiększamy i rozwijamy sieć Spar w całej Polsce. Dla stacji paliw to możliwość rozszerzenia oferty dla klientów o wygodne zakupy. Dla osób w podróży i mieszkańców miast, w których zlokalizowane są nasze sklepy, Spar Express to doskonałe miejsce na szybkie, wygodne zakupy lub zjedzenie szybkiej przekąski. Sklepy Spar Express na stacjach Avia będą czynne całą dobę, także w niedzielę – przez co będą do dyspozycji klientów 7 dni w tygodniu. Będą wyposażone w strefę relaksu z miejscem do siedzenia, wszystkie dopasowane do lokalnych potrzeb – z wysokiej jakości kawą w bardzo dobrej cenie, świeżymi kanapkami przygotowanymi na miejscu i świeżo wyciskanymi sokami. Bardzo cieszymy się ze współpracy z siecią Avia, bo nasze wartości, pasje i podejście do biznesu są bardzo zbieżne – podkreśla Wayne Hodson, prezes zarządu sieci Spar w Polsce.

– Jako Grupa Unimot wprowadziliśmy znaną w całej Europie sieć stacji paliw Avia do Polski i sukcesywnie rozwijamy ją od 2016 r. Współpraca ze Spar – marką, która swoim zasięgiem wykracza poza Europę – to szansa na osiągnięcie efektu synergii i pozyskiwanie nowych klientów. Stacje paliw już od dawna nie są jedynie miejscem do tankowania pojazdów – klienci oczekują szerokiej oferty sklepowej dostępnej 7 dni w tygodniu, więc chcemy wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią Avia w Polsce i na Ukrainie, Grupa Unimot. – Zainicjowany pilotaż pozwoli nam ocenić w jaki sposób najlepiej wykorzystać powierzchnię sprzedażową na stacjach paliw i tym samym podejmować dalsze decyzje sprzyjające podnoszeniu efektywności naszych stacji, dlatego współpracę z siecią Spar uważamy za perspektywiczny i rozwojowy projekt. Jako sieć prowadząca swoje stacje również w systemie franczyzowym, będziemy mogli oferować swoim partnerom biznesowym różne możliwości zagospodarowania powierzchni sklepowej – w zależności od lokalizacji i potrzeb lokalnego rynku – podsumowuje Robert Nowek.

Sieć stacji paliw Avia, zarządzana przez Grupę Unimot, liczy już 85 obiektów w całej Polsce.

Więcej informacji na stronie www.spar.pl

Źródło: Avia Polska

Opublikowano: 16.12.2021
Aktualizacja: 16.12.2021