Szykują się zmiany w zarządach spółek GK Orlen

Udostępnij artykuł
W maju br. aż trzy podmioty należące do Grupy Kapitałowej Orlen opublikowały informacje o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska prezesa oraz członka zarządów. Dla każdej z nich oznacza to wymianę całego składu dwuosobowych zarządów.
Orlen Budonaft

W dniu 9 maja br. Orlen Budonaft poinformowała o uruchomieniu dwóch postępowań kwalifikacyjnych – na prezesa zarządu oraz członka zarządu. Zgodnie z upublicznionymi informacjami planowana jest wymiana całego zarządu. Termin nadsyłania zgłoszeń w obu postępowaniach kwalifikacyjnych upływa 16 maja br.

Od 1 września 2013 aż do chwili obecnej (na dzień 16 maja br.) funkcję prezesa zarządu Orlen Budonaft pełnił Pan Tadeusz Zając, który wcześniej pracował w spółce na stanowisku dyrektora ds. handlu i produkcji. W 2013 roku zastąpił na stanowisku prezesa Panią Joannę Walichowską (powołaną do kierowania spółką 12 września 2012 roku).

Pan Paweł Augustyniak pełnił funkcję członka zarządu, dyrektora ds. finansowych, Orlen Budonaft od 29 czerwca 2016 roku. Związany ze spółką od 2006 roku.

Orlen Eko

W dniu 15 maja br. Orlen Eko opublikowała informację o wszczęciu dwóch postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska: prezesa zarządu oraz członka zarządu spółki. Termin przyjmowania zgłoszeń w obu postępowaniach upływa w dniu 27 maja br.

Od kwietnia 2016 roku aż do chwili obecnej funkcję prezesa Orlen Eko pełnił Krzysztof Iwanicki. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu. Od blisko 18 lat związany z sektorem bankowym – w tym czasie kierował oddziałami w ramach m.in. Kredyt Banku (obecnie Banku Zachodniego WBK) oraz banku Pekao. W latach 2010-2011 był doradcą i wiceprezesem Rady Nadzorczej Zakładu Zagospodarowania Odpadów Euro-Sokółka. W latach 2011-2012 sprawował funkcję prezesa zarządu tej spółki.

Członkiem dwuosobowego zarządu był dotychczas Przemysław Iwan.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– KWIECIEŃ 2019 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
Orlen Laboratorium

Również w dniu 15 maja br. Orlen Laboratorium wszczęła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa zarządu oraz członka zarządu, z ostateczną datą przyjmowania zgłoszeń wyznaczoną na dzień 22 maja br.

Dotąd zarząd Orlen Laboratorium pracował w składzie:

Marek Witkowski został powołany na stanowisko prezesa zarządu Orlen Laboratorium w dniu 14 listopada 2016 r. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów „Europejski Model Zarządzania” w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania Leona Koźmińskiego. Od blisko 40 lat związany z Polskim Koncernem Naftowym Orlen.

Dagmara Gorzelana pełniła funkcję członka zarządu Orlen Laboratorium od 1 września 2018 r., nadzorując realizację projektów strategicznych, optymalizacyjnych i konsolidacyjnych oraz procesy finansowo-kontrolingowe. Posiadając ponad 10 lat doświadczenia w M&A, skutecznie realizowała transakcje akwizycyjne i dezinwestycyjne o znaczących parametrach finansowych, również w skali międzynarodowej, w tym w latach 2000-2010 w Grupie Kapitałowej PKN Orlen, oraz przeprowadziła projekty strategiczne i restrukturyzacyjne, w branży paliwowej, energetycznej i budowlanej.

Informacje o spółkach

Orlen Budonaft to spółka z Grupy Kapitałowej Orlen z branży budowlanej, działająca w Polsce od 1973 roku w sektorze paliwowym, należąca do Grupy Kapitałowej Orlen. Firma specjalizuje się w projektowaniu i budowach stacji paliw „pod klucz” jako generalny wykonawca, ponadto wykonuje remonty i montaże rozwiązań technicznych opartych na konstrukcji stalowej – od zadaszeń, przez nowoczesne dachy o złożonym kształcie, po kompleksowe hale różnego przeznaczenia.

Orlen Eko to spółka z GK Orlen specjalizująca się w usługach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, prewencji przeciwpożarowej, ochrony środowiska, odzysku i unieszkodliwiania odpadów, czyszczenia instalacji przemysłowych oraz konserwacji sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Spółka zlokalizowana jest w Płocku, posiada kilka zespołów regionalnych ulokowanych we wszystkich większych miastach na terenie całego kraju.

Orlen Laboratorium to spółka z GK Orlen, należąca do czołówki polskich firm wykonujących analizy paliw, produktów ropopochodnych, wód, ścieków, gleby i powietrza. Firma specjalizuje się w realizacji usług analitycznych z branży chemicznej w sieci placówek laboratoryjnych ulokowanych na terenie całego kraju.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.