Tradis liczy na kontakt z kolejnymi sieciami

Udostępnij artykuł

– Sieci stacji benzynowych to grupa klientów, do których obsługi przygotowywaliśmy się przez ostatnie lata. To dla nas bardzo atrakcyjny rynek – mówi Rafał Melanowicz, dyrektor sprzedaży Tradis.

Spółka swoją przygodę ze stacjami paliw zaczęła od pozyskania największego gracza na rynku – PKN Orlen. Od 1 czerwca Tradis obsługuje ponad 1400 stacji benzynowych PKN Orlen poprzez 8 nowoczesnych Centrów Dystrybucji, zlokalizowanych w Stargardzie Szczecińskim, Poznaniu, Wrocławiu, Będzinie, Białymstoku, Lublinie, Błoniu i Gdańsku.

PKN Orlen jest jedną z kluczowych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada największą w Europie Centralnej sieć stacji paliw zlokalizowaną w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie. Koncern zajmuje się przerobem ropy naftowej na benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy, paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne. Zarządza też siedmioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie.

Spółka Tradis reprezentuje segment dystrybucji Grupy Handlowej Emperia. Powstała w 2008 r. Głównym celem jej powołania była integracja segmentu dystrybucji Emperii, działającego wcześniej w ramach kilku podmiotów (Eldorado, BOS, DLS, Sygel-Jool, Alpaga-Xema, Sydo i Ekspres Podlaski). Dziś Tradis to jedna z największych ogólnopolskich spółek dystrybucyjnych. Jej działalność zorganizowana jest w ramach ośmiu makroregionów, skupiających nowoczesne centra dystrybucji i samoobsługowe oddziały cash&carry. W całym kraju Tradis zatrudnia łącznie 4,6 tysiąca osób.
 

Opublikowano: 28.06.2010
Aktualizacja: 28.06.2010