Transfer prezesów Orlen Paliwa i IKS Solino

W pierwszym tygodniu października br. rada nadzorcza powołała do zarządu spółki Orlen Paliwa pana Jacka Golińskiego, byłego prezesa IKS Solino, który objął funkcję prezesa zarządu, zastępując na tym stanowisku Łukasza Hołubowskiego.

Jacek Goliński i Łukasz Hołubowski przejęli swoje stanowiska – Łukasz Hołubowski został mianowany prezesem IKS Solino.

Obecnie zarząd Orlen Paliwa pracuje w składzie:

Jacek Goliński – prezes zarządu
Adam Rogacki – członek zarządu ds. inwestycji
Jacek Łysek – członek zarządu ds. finansowych
Krzysztof Cembrowicz – członek zarządu ds. sprzedaży
Jakub Marcin Opara – członek zarządu ds. logistyki

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Jacek Goliński jest absolwentem Wydziału Marketingu i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej, studiów Podyplomowych z zakresu Ekonomiki Rolnictwa i Agroenergetyki oraz studiów Podyplomowych Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Od maja 2018 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli „Solino”, zarządzając działalnością spółki oraz nadzorując realizację jej kluczowych wskaźników efektywności.

Opracował i sprawował nadzór nad wdrożeniem strategii spółki, jak również nadzorował planowanie oraz realizację inwestycji. Doprowadził, m.in. do zawarcia z Ciech oraz Ciech Soda Polska porozumienia dotyczącego infrastruktury technicznej umożliwiającego połączenie instalacji przesyłowych solanki Kopalni Soli i Podziemnego Magazynu Ropy i Paliw Góra z instalacją przesyłową solanki Kopalni Soli Mogilno w jeden układ logistyczny, pod pełną kontrolą IKS „Solino”.

Od maja 2017 roku jako dyrektor generalny Oddziału Gdańsk w Energa Operator realizował procesy biznesowe, w tym operacyjne zarządzanie majątkiem sieciowym, optymalizację procesów inwestycyjnych pod kątem efektywności ponoszonych nakładów oraz optymalizację procesów podnoszących efektywność ekonomiczną Oddziału.

Od stycznia 2014 roku prowadził własną działalność gospodarczą z zakresu doradztwa energetycznego, a w okresie 01.04-31.05.2014 r. był Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży w PKP Energetyka. W latach 2007-2013 związany z Energa – Obrót, w której pełnił funkcję pełnomocnika zarządu i nadzorował realizację planów handlowych, budowanie portfela zakupowego oraz bezpośrednią opiekę nad klientami strategicznymi. W latach 2004-2007 koordynował zadania w obszarze handlowym, m.in. w Carlsberg Polska, Wella Polska i ZT Kruszwica.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.