Transnieft poinformował PERN o ograniczeniu dostaw ropy

Udostępnij artykuł
Spółka PERN w komunikacie z 17 listopada 2021 roku poinformowała o jednodniowym, nieplanowanym ograniczeniu tłoczeń surowca przez białoruskiego pośrednika.
Fragment mapy przedstawiającej system ropociągów Transnieft (Fot. Transneft)

– PERN został poinformowany przez Transnieft, że w związku z nieplanowanymi pracami remontowymi na odcinku Unecha-Mozyr po stronie białoruskiej, do jutra do godz. 10.00 tłoczenie ropy naftowej do Polski i Niemiec będzie odbywało się w nieznacznie zmniejszonym reżimie tłoczeń. Miesięczny wolumen surowca ma być zrealizowany zgodnie z założeniami. Polski system naftowy jest w pełni zabezpieczony i działa w sposób ciągły – czytamy w komunikacie opublikowanym przez PERN.

Uniecza (Unecha) to miasto w Rosji, obwodzie briańskim, graniczącym z Białoruskim obwodem homelskim, w którym jest położony Mozyrz. Oba miasta dzieli odległość ok. 280 km.

Z kolei według informacji opublikowanych przez rosyjską agencję informacyjną TASS, Igor Demin, przedstawiciel Transnieftu, przekazał, że z powodu remontu, który potrwa  trzy dni, białoruski Gomel Transnieft wprowadził ograniczenia w przepompowywaniu za pośrednictwem systemu Drużba surowca do Polski. Równocześnie zaznaczył, że za planowany miesięczny cel dostaw nie zostanie zmieniony.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.