Trzy nowe stacje PKN Orlen

Udostępnij artykuł

Nowe lokalizacje Orlenu mieszczą się w: Kielcach na  ul. Ściegiennego 202, w Kruszowie – województwo Łódzkie oraz Nakle – województwo Opolskie.
 
Obecnie w segmencie premium pod marką Orlen działa 964 stacje. W segmencie ekonomicznym pod marką Bliska – 442 stacje, pozostałe zaś 285 stację działają w brandzie uproszczonym. Łącznie liczba stacji PKN Orlen wyniosła w czerwcu br. 1691. Dla porównania stacji pod marką Orlen pod koniec maja było 958, a wszystkich 1688. 

Spółka Orlen jest jedną z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zajmuje się przede wszystkim  przerobem ropy naftowej na benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy, paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne.

Zarządza także siedmioma rafineriami w Polsce, Czechach oraz na Litwie. Zintegrowany kompleks rafineryjno – petrochemiczny w Płocku zaliczany jest do najnowocześniejszych i najefektywniejszych tego typu obiektów w Europie. W 2008 r. łączny przerób ropy naftowej w Grupie Orlen przekroczył 28 mln ton.

Firma posiada największą w Europie Centralnej sieć stacji paliw zlokalizowaną w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie. Na stacjach oferuje klientom produkty i usługi najwyższej jakości. Zapleczem sieci detalicznej Orlenu jest efektywna infrastruktura logistyczna, składająca się z naziemnych i podziemnych baz magazynowych oraz sieci rurociągów dalekosiężnych.