Udany private placement spółki MOMO S.A.

Udostępnij artykuł

Do końca 2012 roku spółka zamierza zbudować osiem stacji paliwowych na terenie Mazowsza. W latach 2013-2015 MOMO S.A. planuje budowę kolejnych 23 stacji. Debiut spółki planowany jest do końca III kw. 2010 roku. Autoryzowanym Doradcą MOMO S.A. jest Dom Maklerski Capital Partners S.A.

– Zgodnie z pierwotnymi założeniami spółka pozyskała 1,2 mln zł, co oznacza, że w 100 proc. zostały zrealizowane nasze plany dotyczące oferty private placement, a inwestorzy w pełni zaakceptowali model rozwoju naszej firmy, który przewiduje budowę sieci automatycznych stacji paliwowych głównie na terenie Mazowsza, regionu o największej dynamice rozwoju rynku paliwowego w Polsce – mówi Jacek Malec, prezes zarządu MOMO S.A.

– Dołożymy wszelkich starań, aby nie zaprzepaścić zaufania inwestorów, którzy podobnie jak my dostrzegli ogromny potencjał branży paliwej w Polsce. Mamy realny plan, umożliwiający realizację strategii rozwoju spółki, która zakłada m.in. budowę stacji paliwowych zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscach w obrębie osiedli mieszkaniowych, gdzie nasi klienci będą mogli zaopatrzyć się w paliwa po konkurencyjnej cenie w porównaniu do stacji konwencjonalnych. Zaproponujemy korzystne dla klientów ceny ze względu na możliwość znacznego ograniczenia kosztów działalności operacyjnej spółki, która zatrudniać będzie maksymalnie 10 osób do obsługi 31 stacji. W klasycznych sieciach tej wielkości potrzeba minimum 500 zatrudnionych – dodaje.

Aktualnie trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy pierwszej stacji paliw należącej do spółki, która zostanie zlokalizowana w Grodzisku Mazowieckim. Firma otrzymała już pozytywną decyzję środowiskową oraz jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Przy konserwatywnych założeniach stacja paliw powinna w skali roku przynosić przychód na poziomie ponad 9 mln zł. Inwestycje spółki MOMO będą wznoszone na niewielkich powierzchniach gruntu na podstawie wieloletnich umów dzierżawy. Ponadto 40 proc. wartości inwestycji sfinansowane będzie leasingiem.

Spółka powstała w maju 2010 roku. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Aktualnie kapitał własny MOMO S.A. wynosi 4,2 mln zł.
 

Opublikowano: 05.08.2010
Aktualizacja: 05.08.2010