UDT i PZPM przygotowały instrukcję ładowania samochodów elektrycznych

Udostępnij artykuł

Urząd Dozoru Technicznego (UDT) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wspierają rozwój infrastruktury elektromobilnej. Jednym z efektów tych działań jest przygotowanie instrukcji, która w prosty i bezpieczny sposób tłumaczy, jak naładować samochód elektryczny.

UDT PZPM naklejki na ladowarki

Wspólna inicjatywa UDT i PZPM

– Celem inicjatywy UDT i PZPM jest zapewnienie odpowiedniej informacji dla osób ładujących samochody elektryczne. Wspieramy rozwój elektromobilności i dbamy jednocześnie o odpowiednie standardy bezpieczeństwa w tym obszarze.
– powiedział Andrzej Ziółkowski, prezes UDT.

– Wybudowanie infrastruktury ładowania i tankowania będzie kluczem do sukcesu i dalszego rozwoju zeroemisyjnej mobilności w Polsce. Współpraca z UDT pokazuje, że dzięki porozumieniu biznesu z administracją mogą rozwijać się inicjatywy, ułatwiające i przyspieszające budowanie infrastruktury paliw alternatywnych oraz odpowiadające realnym potrzebom użytkowników tych pojazdów.
– powiedział Jakub Faryś, prezes PZPM.

Rozwój paliw alternatywnych

W lipcu 2021 roku Komisja Europejska w ramach pakietu Fit for 55 zaproponowała zmiany mające doprowadzić Unię Europejską do neutralności klimatycznej w 2050 roku. Pakiet zawiera propozycje zmian przepisów dotyczących emisji CO2 od samochodów oraz infrastruktury paliw alternatywnych. W czerwcu 2022 roku propozycje zmiany limitów emisji CO2 były głosowane w Parlamencie Europejskim.

Wszystkie te działania wskazują, że w najbliższym czasie czeka nas rewolucja w obszarze transportu. Wymaga ona istotnego zaangażowania w zakresie odpowiedniej infrastruktury ładowania i tankowania dla nowych rodzajów napędów. UDT oraz PZPM podejmują wspólne działania mające uczynić budowę i używanie tej infrastruktury prostszą. Równocześnie instytucjom zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa potencjalnych użytkowników ładowarek elektrycznych.

Instrukcja, którą można bezpłatnie zamieścić na stacjach i w punktach ładowania jest do pobrania  na stronach internetowych UDT i PZPM.

Źródło: UDT

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store maj-czerwiec 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 02.08.2022
Aktualizacja: 02.08.2022