Unimot Aviation wchodzi na kolejne lotnisko

Udostępnij artykuł

Firma Unimot Aviation postanowił rozszerzyć swoją działalność. Po udanym marcowym rozpoczęciu operacji na lotnisku Kraków-Balice Unimot uruchomił swoją działalność w kolejnym porcie lotniczym.

unimot aviation petrolnet

29 grudnia 2023 r. spółka Unimot Aviation Services uzyskała Certyfikat Airport Handling Agent (AHAC). Następnie, 17 stycznia 2024 r., otrzymała zezwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego w kategorii 7.1, które dotyczy obsługi w zakresie zaopatrywania statków powietrznych w materiały napędowe. Zezwolenie obejmuje organizację i realizację czynności tankowania paliwa lotniczego. Przejście rygorystycznych audytów przeprowadzanych przez inspektorów Urząd Lotnictwa Cywilnego było ważnym krokiem do uruchomienia lotniskowej działalności a tym samym rozszerzenia oferty Grupy Unimot.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2024
>> kliknij, aby zapoznać się z bezpłatnym wydaniem <<

Liderzy-Rynku-Dostawcy-dla-Stacji-_aliw-2024-okladka-Petrolnet

We wcześniejszych latach Unimot skupiał się m.in. na sprzedaży paliwa lotniczego do firm i osób prywatnych posiadających śmigłowce lub małe statki powietrzne pod marką AVIA. Ale w pierwszym kwartale tego roku władze spółki postanowiły wznowić działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego.

Pierwszym krokiem było uruchomienie w marcu operacji na lotnisku Kraków-Balice. Od kwietnia Unimot Aviation rozpoczął działalność na kolejnym polskim lotnisku. Tym razem to port Katowice-Pyrzowice.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, działalność w segmencie lotnictwa pasażerskiego jest jednym z elementów strategii dywersPieryfikacji działalności Grupy Unimot.

źródło: Unimot

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 05.04.2024
Aktualizacja: 05.04.2024