Unimot Energia i Gaz wzmacnia zespół

Andrzej Moczydłowski – ekspert z rynku OZE, wchodzi do zarządu spółki Unimot Energia i Gaz, która wzmacnia się w ten sposób w segmencie oferty fotowoltaicznej.

Spółka Unimot Energia i Gaz należąca do Grupy Kapitałowej Unimot, ogłosiła w maju bieżącego roku, że wchodzi w segment energii słonecznej pod marką Avia Solar. Od połowy czerwca na stacjach paliw Avia można się już zapoznać się z ofertą na instalację paneli fotowoltaicznych z Grupy Unimot. W perspektywie najbliższych 3 lat Grupa planuje zostać jednym z liderów tej branży.

– Postawiliśmy sobie ambitne cele, dlatego musimy mieć na pokładzie takich ekspertów od rynku fotowoltaiki, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem będą nas prowadzić prosto do osiągnięcia tych założeń. Takim właśnie fachowcem jest Andrzej Moczydłowski, który w randze członka zarządu naszej spółki Unimot Energia i Gaz, będzie wspierał budowanie marki Avia Solar w Polsce – mówi Adam Sikorski, prezes Unimot.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Andrzej Moczydłowski z tytułem Executive MBA posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu procesami inwestycyjnymi w branży OZE. Jego specjalnością są farmy fotowoltaiczne, farmy wiatrowe oraz elektrownie wodne. Swoje doświadczenie zdobywał pracując dla takich firm jak Iberdrola Renewables Polska, Energa Wytwarzanie, czy PGE Energia Odnawialna.

Jako członek zarządu Energa Wytwarzanie brał udział w procesie restrukturyzacji źródeł wytwórczych w grupie Energa w obszarze utrzymania i eksploatacji oraz sprzedaży energii elektrycznej, gdzie odpowiadał m.in. za podniesienie efektywności całego obszaru. Andrzej Moczydłowski brał także udział i bezpośrednio odpowiadał za procesy podziału i konsolidacji aktywów zakupionych przez Energa Wytwarzanie od Iberdrola Renewables Polska i Dong Energy. W trakcie wieloletniej działalności w sektorze OZE branży brał udział w pracach stowarzyszeń branżowych takich jak: PSEW, TEW, PIGEO.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.