Unimot ma nowego członka rady nadzorczej

Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki powołało w skład RN Pana Dariusza Formelę, zgłoszonego przez  mniejszościowego akcjonariusza.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Unimot, na posiedzeniu w dniu 7 września br., podjęło decyzję o poszerzeniu składu rady nadzorczej spółki. Nowym członkiem RN został pan Dariusz Formela, który został zgłoszony przez Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny.

Pan Dariusz Formela od 2012 do 31 sierpnia 2018 r. był prezesem zarządu Gobarto, gdzie wcześniej pełnił funkcję członka zarządu. W poprzednich latach (1998-2008) był z wiązany z PKN Orlen, m.in. na stanowisku dyrektora wykonawczego ds. organizacji. W  latach 2007-08 był członkiem zarządu PKN Orlen oraz AB Mazeikiu Nafta, a także wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Unipetrol. W swojej karierze zawodowej nadzorował programy budowy wartości oraz redukcji kosztów, m.in. dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Odpowiadał także za nadzór właścicielski oraz projekty fuzji, przejęć i integracji aktywów. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a także programu MBA, w ramach współpracy Uniwersytetu w Bradford z Akademią Koźmińskiego w Warszawie.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY STACJI PALIW
> link do aktualnego numeru <

– Pan Dariusz Formela jest niezależnym członkiem wielu rad nadzorczych w spółkach notowanych na GPW, w tym przewodniczącym komitetów nominacji i wynagrodzeń oraz audytu. Jego doświadczenie i profesjonalizm będą stanowiły cenne wsparcie dla zarządu – twierdzi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot. – Powołanie pana Formeli w skład rady nadzorczej, jako przedstawiciela mniejszościowego akcjonariusza, jest też potwierdzeniem wysokiej transparentności naszej spółki.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie skład rady nadzorczej Unimot uległ zmianie. Jej przewodniczący  Adam Sikorski, został powołany na stanowisko prezesa zarządu Unimot. W wyniku wspomnianych zmian, rada nadzorcza Unimot pracuje w składzie: Piotr Cieślak, Bogusław Satława, Piotr Prusakiewicz, Ryszard Budzik, Isaac Querub, Andreas Golombek oraz Dariusz Formela.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.