Unimot wspiera uchodźców z Ukrainy

Udostępnij artykuł

Pomoc finansowa na rzecz transportu uchodźców z Ukrainy do Niemiec, to kolejna forma wsparcia dla walczącej Ukrainy, jakiej udziela Grupa Unimot. Firma pomaga Ukrainie głównie w obszarze nieodpłatnych dostaw paliwa, a wartość udzielonych świadczeń przekroczyła już 1,5 mln zł.

Unimot lift ukraine

Wsparcie od Unimot

Tym razem Grupa Unimot zaangażowała się w sfinansowanie także dwóch transportów uchodźców, organizowanych przez niemiecką organizację non-profit Lift Ukraine. Od momentu wybuchu wojny zorganizowała już przy wsparciu firm i instytucji bezpieczny transport dla ponad 900 obywateli Ukrainy (głównie kobiet z dziećmi).

Organizacja Lift Ukraine zapewnia także zakwaterowanie w zweryfikowanych, prywatnych domach i docelową pomoc gospodarzy przy rejestracji uchodźców na terytorium Niemiec. Dzięki temu są oni w pełni objęci niemieckim system socjalnym, otrzymują pozwolenie na pracę i mają dostęp do niemieckiego systemu edukacyjnego.

Pierwszy transport sfinansowany przez Grupę Unimot, a jednocześnie dwudziesty zorganizowany przez organizację Lift Ukraine, odbył się 29-30 lipca 2022 r. Kolejny wyruszy do Niemiec wczesną jesienią.

Źródło: Unimot

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store maj-czerwiec 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 30.08.2022
Aktualizacja: 30.08.2022