UOKiK: Zgoda na przejęcie Intergazu

Udostępnij artykuł

Wniosek o zgodę na koncentracje wpłynął do Urzędu 18 czerwca bieżącego roku. Przejęcie nie będzie naruszać konkurencji na polskim rynku.

Firma Intergaz Sp. z o.o. powstała w 1994 roku. Od początku swego istnienia zajmowała się dystrybucją gazu płynnego. 02 stycznia 2008 roku połączyła się ze spółką – siostrą Intergaz – System Ltd Sp. z o.o. i od tego dnia funkcjonuje pod nazwą Intergaz – System Sp. z o. o.

Intergaz – System jest jednym z największych dystrybutorów gazu płynnego w Regionie Świętokrzyskim oraz Polski południowo-wschodniej. W zakresie oferty handlowej obsługuje klientów na obszarze o promieniu około 250 km od Kielc. W przypadku przemysłowych instalacji zbiornikowych firma nie ma jednak ograniczeń terytorialnych, dostarczając gaz w całej Polsce. Spółka jest właścicielem nowoczesnego kolejowo – drogowego terminalu przeładunkowego, zlokalizowanego przy torze szerokim LHS (tor poprowadzony bezpośrednio z terenu krajów WNP, granica z Ukrainą) oraz torach znormalizowanych (europejskich). Posiada dużą zbiornikową bazę magazynową, rozlewnie gazu do butli, a także autocysterny do dystrybucji gazu.

Novatek jest spółką, która istniej na polskim rynku od roku 1994. Novatek jest przy tym drugim co do wielkości producentem gazu ziemnego w Rosji. Firma świadczy usługi dla krajowych oraz międzynarodowych podmiotów. Zajmuje się przede wszystkim zarządzaniem marką, wizerunkiem, a także sprzedaż i dystrybucją.

 

Opublikowano: 20.08.2010
Aktualizacja: 20.08.2010