W 2020 Lotos otworzy MOP przy Obwodnicy Suwałk

Lotos wygrał postępowanie przetargowe na dzierżawę Miejsca Obsługi Podróżnych (dalej: MOP) w ciągu drogi ekspresowej S61, pomiędzy granicą litewsko-polską a Augustowem. MOP Rudniki Północ zostanie wybudowany się przy Obwodnicy Suwałk, na odcinku łączącym Suwałki i Raczki (w województwie podlaskim).

MOP Rudniki Północ, III kategorii (najwyższej w trzystopniowej skali) będzie to stacja paliw o powierzchni niemal ok. 3,7 ha z parkingami dla samochodów osobowych i TIR-ów. Na MOP-ie nie zabraknie oferty gastronomicznej Cafe Punkt oraz paliw premium Lotos Dynamic.

8 stanowisk dla samochodów osobowych i 2 z satelitą i szybkim nalewem dla TIR-ów oraz 1 stanowisko LPG pozwoli po otwarciu całej trasy S61 kumulować zarówno ruch tranzytowy, jak również lokalny z Suwałk i okolic. Na stacjach akceptowana będzie m.in. karta flotowa Lotos Biznes, Karta Dużej Rodziny oraz karta programu premiowego Lotos Navigator.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
Lotos buduje następne 9 MOP-ów

W l. 2017-2018 Lotos wygrał postępowania na kolejnych dziewięć obiektów powstających przy drogach ekspresowych: S7 – MOP Mała Holandia (woj. pomorskie) i MOP Pawliki (woj. warmińsko-mazurskie), S3 – MOP Kochlice Zachód i MOP Kochlice Wschód (oba woj. dolnośląskie), S8 – MOP Kierzno Południe i MOP Kierzno Północ (oba woj. wielkopolskie) oraz S5 – MOP Golina Wielka i MOP Folwark (oba woj. wielkopolskie), S61 – MOP Rudniki Północ (woj. podlaskie). Do końca 2020 planowane jest uruchomienie łącznie dziewięciu tego typu stacji paliw.

Lotos to wicelider w segmencie stacji typu MOP

W sieci Lotos działa obecnie 20 MOP-ów. Obecnie, z kompleksowej oferty sieci Lotos korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z dwudziestu działających obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy Lotos oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, świetnie zaopatrzone sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

MOP to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. Na części z nich znajdują się dodatkowo duże i znakomicie wyposażone stacje paliw, z szerokim wachlarzem usług. Tym o najwyższym standardzie GDDKiA przypisuje tzw. trzecią kategorię. To odpowiednik pięciu gwiazdek w hotelach.

Pierwsze szybkie ładowarki na MOP-ach sieci Lotos

26 października Lotos rozpoczął test pierwszych 12 punktów ładowania pojazdów elektrycznych pomiędzy Warszawą a Gdańskiem i Gdynią, przy trasie A1 i A2. Kierowcy samochodów elektrycznych mogą przejechać trasę ze stolicy Polski do Trójmiasta i z powrotem. Aż do odwołania korzystanie z szybkich ładowarek będzie bezpłatnie. Sześć z dwunastu udostępnionych ładowarek została zainstalowana na MOP-ach przy autostradach. Plany Lotosu przewidują, że spośród pierwszych 50 stacji, które koncern planuje wyposażyć w szybkie ładowarki, aż 1/3 to właśnie MOP-y.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.