Warter Fuels ma nowego dystrybutora w Niemczech

Udostępnij artykuł

Warter Fuels, właściciel marki Warter Aviation, producent paliw lotniczych, rozszerza europejską sieć sprzedaży. Nowym partnerem handlowym firmy na niemieckim rynku została spółka Ex Fis Germany, która nie tylko dostarcza paliwa użytkownikom cywilnym i prowadzi samodzielną lotniskową dystrybucję paliw, ale także jest certyfikowanym partnerem NATO.

warter fuels aviation

Warter Fuels to polski producent specjalistycznych benzyn, który od lat zaspokaja ok. połowy europejskiego zapotrzebowania na paliwa lotnicze do samolotów z silnikami tłokowymi. Benzyny Avgas mają certyfikaty wydane przez Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych z Warszawy i są produkowane zgodnie z międzynarodowymi normami ASTM oraz Def Stan. Dziś na liście odbiorców jest ponad 120 krajów, m.in. Indie i Australia.

To bardzo ważny segment rynku, na którym chcemy nie tylko być, ale także konsekwentnie umacniać wypracowaną przez lata pozycję znaczącego globalnego dostawcy jakościowych i zaawansowanych technologicznie paliw lotniczych. Zarówno tych, które dziś napędzają silniki samolotów, jak i nowych, które wejdą do powszechnego użytku dopiero za kilka lat i nad którymi pracujemy dzięki własnemu zapleczu badawczemu – zapewnia Wojciech Okine, członek zarządu Warter Fuels, i dodaje: – Dzięki umowie z Ex Fis jeszcze lepiej i skuteczniej dotrzemy do użytkowników naszych paliw w Niemczech.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

Założona w 1991 r. spółka Ex Fis jest prywatną grupą firm zajmujących się handlem produktami naftowymi, również paliwami lotniczymi, i ich dostawą do kilkuset odbiorców na terenie Europy.

Znaleźliśmy partnera, który razem z nami chce się rozwijać na rynku niemieckim, m.in. rozbudowując sieć stacji do tankowania statków powietrznych, które już dziś w kilku krajach należą do grupy Ex Fis. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale także ugruntować pozycję obu naszych firm na tym wymagającym rynku – mówi Lum Muharremi, dyrektor zarządzający Ex Fis Aviation.

Warter Fuels to polski producent benzyn. Obok paliw lotniczych Warter Aviation należy do nich również brand czystych paliw alkilatowych Warter Pro. Ponadto spółka jest wyłącznym producentem paliw rajdowych Gulf na rynek europejski.

źródło: Warter Fuels

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 26.10.2023
Aktualizacja: 26.10.2023