Wiesław Protasewicz odwołany z zarządu PKN Orlen

Udostępnij artykuł
Rada nadzorcza PKN Orlen poinformowała, że na posiedzeniu w dniu 28 listopada br. odwołała ze składu zarządu spółki z dniem 28 listopada br. pana Wiesława Protasewicza.

Obecnie zarząd PKN Orlen pracuje w składzie:

Daniel Obajtek – prezes zarządu
Zbigniew Leszczyński – członek zarządu ds. rozwoju
Józef Węgrecki – członek zarządu ds. operacyjnych
Patrycja Klarecka – członek zarządu ds. sprzedaży detalicznej
Michał Róg – członek zarządu ds. handlu hurtowego i międzynarodowego

Wiesław Tomasz Protasewicz zasiadał w zarządzie PKN Orlen od 1 lipca 2017 roku. Wcześniej w latach 2016-2017 był członkiem rady nadzorczej PKN Orlen.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki /obecnie SGH/ w Warszawie, Wydziału Ekonomiki Produkcji. Ukończył studia podyplomowe w zakresie rachunkowości w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada świadectwo kwalifikacyjne wydane przez Ministra Finansów uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

W latach 1982-1990 pracował w Mostostalu Siedlce zajmując się planowaniem produkcji a następnie eksportem. W okresie 1990-1994 pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Siedlcach jako dyrektor wydziału rozwoju gospodarczego a od 1993 roku Wojewoda Siedlecki. W 1994 roku podjął pracę w Warszawie w spółkach prawa handlowego jako dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych.

W 1998 roku został powołany do zarządu PKP a następnie PKP i pełnił  funkcję wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego m.in. za obszar ekonomiczno-finansowy. Od 2003 roku był członkiem zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie gdzie nadzorował pion ekonomiczno-finansowy, marketing oraz wdrażanie rozwiązań informatycznych. Pod koniec 2007 roku został wiceprezesem zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych „Operator” w Warszawie.

W okresie 1992-2009 uczestniczył w pracach Rad Nadzorczych wielu spółek prawa handlowego, m.in. Hydrobudowa-6 w Warszawie, Wars w Warszawie, PKP Przewozy Regionalne w Warszawie, PSE „Centrum” w Warszawie. W większości rad nadzorczych pełnił funkcję przewodniczącego.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 28.11.2019
Aktualizacja: 28.11.2019