Wznowienie dostaw rurociągiem „Przyjaźń” do rafinerii Grupy Orlen

PKN Orlen poinformował, że Unipetrol otrzymał informację od lokalnego operatora o wznowieniu dostaw dobrej gatunkowo ropy naftowej systemem rurociągów tranzytowych „Przyjaźń” do rafinerii w Litvinovie, należącej do Grupy Orlen.

Zatrzymanie dostaw surowca rurociągiem „Przyjaźń”, które trwało od 26 kwietnia br. nie wpłynęło na poziom przerobu ropy naftowej w rafineriach Unipetrol. Przypomnijmy, że przyczyną zatrzymania dostaw było znaczące pogorszenie się jakości ropy dostarczanej przez rurociąg „Przyjaźń”.

Unipetrol jest największym w Czechach koncernem rafineryjno-petrochemicznym. W jego skład wchodzą rafinerie w Litvinowie i Kralupach, największa na lokalnym rynku sieć stacji paliwowych Benzina (ponad 400 stacji) oraz spółka Spolana, jedyny producent PCW i kaprolaktamu na tym rynku. Bardzo istotna jest część petrochemiczna firmy zlokalizowana w Litvinowie, gdzie obecnie realizowany jest projekt budowy instalacji polietylenu PE3, który ma na celu umocnienie pozycji Grupy Orlen na chemicznym i petrochemicznym rynku w Europie Środkowej.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– KWIECIEŃ 2019 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.