Żabka przejmuje Maczfit. Jest zgoda UOKiK

Udostępnij artykuł
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na włączenie spółki zajmującej się cateringiem dietetycznym w strukturę Grupy Żabka. Transakcja jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Żabki opartej na rozbudowie ekosystemu modern convenience oraz integracji rozwiązań e-commerce.

Decyzja o spełnieniu wymogów związanych z prawem antymonopolowym pozwala Żabce sfinalizować porozumienie o nabyciu 95 proc. udziałów w spółce Maczfit od Macieja Lubiaka, jej założyciela oraz Resource Partners. Wniosek o zgodę na przeprowadzenie transakcji złożono 22 marca 2021 roku.  

Maczfit powstał w 2015 roku za sprawą twórcy Macieja Lubiaka, sportowca, restauratora i przedsiębiorcy. Założyciel i mniejszościowy udziałowiec pozostanie zaangażowany w roli prezesa. Firma obecnie rozwozi ponad 50 tys. posiłków dziennie. Czyli około 10 tys. abonamentów, w ponad 1500 miejscowości położonych na terenie całej Polski. Zatrudnia ponad 300 pracowników i wykwalifikowaną kadrę managerską. Dysponuje także najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym w Europie zlokalizowanym w centralnej Polsce, co sprzyja kontynuacji dynamicznego rozwoju biznesu.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2021
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.