Zakończenie procesu due diligence w Grupie Lotos

Udostępnij artykuł
W krótkim bieżącym raporcie inwestorskim, wydanym 1 października br., zarząd Grupy Lotos poinformował o zakończeniu trwającego od niemal półtora roku procesu due diligence w GK Lotos, związanego z planami przejęcia grupy przez PKN Orlen i Skarb Państwa.

– W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 5/2018 z dnia 18 kwietnia 2018 r. dotyczącego rozpoczęcia procesu due dilligence Grupy Lotos przez PKN Orlen, zarząd  spółki informuje o zakończeniu tego procesu – czytamy w komunikacie GK Lotos.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie kwietnia 2018 roku Lotos przystąpił do procesu badania due diligence spółki przez PKN Orlen. Rozpoczęcie procesu było związane z podpisaniem listu intencyjnego przez PKN Orlen i Skarb Państwa.

Due diligence (z ang. należyta staranność) to określenie procesu polegającego na poddaniu danego przedsiębiorstwa szczegółowej analizie pod względem jego kondycji m.in. handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej. W efekcie analiz możliwe jest sformułowanie szczegółowej oceny aktualnej sytuacji, w jakiej znajduje się przedsiębiorstwo. Due diligence to ostatni etap działań prze przystąpieniem do negocjacji i sfinalizowania transakcji.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 02.10.2019
Aktualizacja: 03.10.2019