Zatrzymani podejrzani o przestępstwa karno-skarbowe

Udostępnij artykuł
Białostockie CBŚP i Prokuratura Regionalna wyjaśnia sposób działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie nie odprowadzali należnych podatków w wewnątrzwspólnotowym obrocie paliw. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych i trzeciego doprowadzili z aresztu śledczego, a prokuratorzy zabezpieczyli majątek należący do nich, wart blisko 10 mln zł.

Współpraca prokuratorów Prokuratury Regionalnej w Białymstoku z policjantami z zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji dała efekt w postaci zatrzymania pod koniec sierpnia dwóch osób, a trzecią doprowadzono z aresztu śledczego. Dwojgu podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posługiwania się poświadczającymi nieprawdę, nierzetelnymi fakturami VAT, składania nierzetelnych deklaracji podatkowych czy prania pieniędzy. Decyzją sądu oboje zostali tymczasowo aresztowani. Wstępnie oszacowano, że w wyniku działalności podejrzanych, uszczuplenia należności publicznoprawnych w podatku od towarów i usług mogły wynieść ponad 17 mln zł. Dodatkowo prokurator uzupełnił zarzuty w stosunku do podejrzanego o kierowanie grupą – Dariusza M. o czyny przestępcze, m.in. prania pieniędzy czy udział w wyłudzeniu poświadczenia nieprawdy.

Śledczy ustalili i zabezpieczyli majątek należący do podejrzanych, tj.: 6 nieruchomości, położonych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju, o łącznej wartości blisko 10 mln zł. Zabezpieczenia dokonano na poczet grożącym podejrzanym karom i środkom karnym o charakterze majątkowym.

Zatrzymanie podejrzanych jest kolejnym elementem w trakcie wykonywania czynności w ramach dużego śledztwa podatkowego w obrocie paliwami.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.09.2021
Aktualizacja: 16.09.2021