Zbigniew Leszczyński w zarządzie Unipetrolu

Udostępnij artykuł

Z dniem 2 lutego br. Zbigniew Leszczyński został powołany w skład zarządu Unipetrol – spółki z Grupy Orlen. 27 stycznia br. złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PKN Orlen. Swoje obowiązki na tym stanowisku pełnił w okresie od 8 lutego 2016 r. do 31 stycznia 2022 r.

Zbigniew Leszczynski

Zarząd Unipetrol

Obecnie zarząd spółki Unipetrol pracuje w składzie:

Tomasz Wiatrak – prezes
Katarzyna Woś – wiceprezes
Ryszard Pilch – wiceprezes
Tomáš Herink – członek zarządu
Adam Jarosz – członek zarządu
Zbigniew Leszczyński – członek zarządu
Maciej Romanów – członek zarządu

Zbigniew Leszczyński

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Rachunkowość i Finanse. Ukończył podyplomowe studia Zarządzanie Spółką na Rynku Unii Europejskiej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Projektowanie i Eksploatacja Sieci Komputerowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Zarządzanie Projektami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

Posiada bogate doświadczenie menedżerskie w branży paliwowej. Związany z Grupą Orlen przez okres kilkunastu lat, odpowiadał m.in. za logistykę, budowę i rozwój sieci stacji paliw oraz sprzedaż i rozwój hurtowej sprzedaży produktów rafineryjnych i petrochemicznych. Wdrożył także wiele strategicznych dla koncernu projektów.

W przeszłości pełnił również m.in. funkcję prezesa zarządu Wodociągów i Kanalizacji w Opolu, prezesa zarządu Rynex, prezesa zarządu Wisła Płock oraz dyrektora pionu ds. sprzedaży i marketingu w Kompanii Węglowej. Prowadził także własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa, nadzoru oraz prowadzenia projektów.

Zbigniew Leszczyński sprawował funkcję przewodniczącego RN Orlen Deutschland, przewodniczącego oraz członka RN Unipetrol oraz przewodniczącego RN Orlen Paliwa.

O firmie Unipetrol

Unipetrol jest największą firmą rafineryjną i petrochemiczną w Czechach. Koncentruje się na rafinacji ropy naftowej oraz produkcji, dystrybucji i sprzedaży paliw oraz produktów petrochemicznych – w szczególności tworzyw sztucznych i nawozów. We wszystkich tych obszarach jest jednym z głównych graczy na rynku czeskim i środkowoeuropejskim.

W skład Grupy Orlen Unipetrol wchodzą rafinerie i zakłady produkcyjne w Litvínovie i Kralupach nad Vltavou, Paramo w Pardubicach, Spolana w Neratovicach oraz dwa centra badawcze w Litvínovie i Brnie. Orlen Unipetrol obejmuje również sieć stacji benzynowych Benzina Orlen w Czechach i na Słowacji. Benzina Orlen posiada w Czechach 424 stacje i jest największą siecią.

Źródło: PKN Orlen
Oprac. EK

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021 

> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.02.2022
Aktualizacja: 23.02.2022