Zmiany w zarządzie Grupy Lotos

Udostępnij artykuł
W dniu 22 stycznia 2021 r. zakończyło się postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. fuzji i przejęć Grupy Lotos X wspólnej kadencji. Rada Nadzorcza spółki powołała na nie Krzysztofa Nowickiego z dniem 26 stycznia 2021 r. Jednocześnie 22 stycznia 2021 Marian Krzemiński złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i innowacji dniem 1 marca 2021 roku.

Krzysztof Nowicki ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył także studia podyplomowe w zakresie prawa spółek na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada tytuł zawodowy radcy prawnego. Laureat nagrody Manager Award 2018. Był założycielem i wspólnikiem zarządzającym kancelarii specjalizującej się w obszarze prawa pracy, cywilnego i administracyjnego.

W roku 2010 został dyrektorem Departamentu Prawnego w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z siedzibą w Bełchatowie, a następnie wiceprezesem zarządu do spraw korporacyjnych i zarządzania majątkiem. Był prezesem zarządu GKS Bełchatów.

Od roku 2016 był prezesem zarządu Lotos Oil. W latach 2018 – 2020 dodatkowo pełnił funkcję dyrektora do spraw korporacyjnych Grupy Lotos, od roku 2020 dyrektor ds. strategii i relacji inwestorskich Grupy Lotos, przewodniczącego RN Lotos Asfalt, Lotos Infrastruktura, RCEkoenergia. Pełni funkcje doradcze w istotnych projektach inwestycyjnych, a także w zakresie kształtowania organizacji.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– GRUDZIEŃ 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 01.02.2021
Aktualizacja: 01.02.2021