Zmiany w zarządzie Orlen Asfalt

Udostępnij artykuł
[TYLKO U NAS] Jak dowiedziała się nasza redakcja, Marek Pietrzak, dotychczasowy prezes Orlen Asflat, 25 października 2021 r. złożył rezygnację z tej funkcji. Teraz spółka z Grupy Orlen prowadzi dwa postępowania rekrutacyjne – na stanowisko prezesa oraz członka zarządu.

Jak czytamy w komunikacie Orlen Asfalt z dnia 26 października 2021 r. „Z dniem 25.10.2021 Pan Marek Pietrzak złożył rezygnację z funkcji prezesa spółki Orlen Afalt”. Rezygnacja ma związek z powołaniem przez RN KGHM Polska Miedź Marka Pietrzaka na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych XI kadencji. Były prezes spółki z GK Orlen objął nowe stanowisko z dniem 26 października 2021 roku.

Obecnie w zarządzie Orlen Asfalt zasiada jedynie Alan Seinbarth – funkcję członka zarządu pełni od 1 lipca 2020 r.

W związku z ostatnimi zmianami personalnymi, Orlen Asfalt rozpoczął rekrutację nowych członków zarządu.

W dniu 26 października 2021 r. spółka wszczęła postępowanie kwalifikacyjny na stanowisko członka zarządu, które jest ważne do 4 listopada 2021 r.

Natomiast 2 listopada 2021 r. spółka ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu Orlen Asfalt, które potrwa włącznie do 11 listopada 2021 r.

Orlen Asfalt należy do Grupy Kapitałowej Orlen i jest ​jednym z największych w Polsce i Europie Środkowej dostawców lepiszcza asfaltowego wykorzystywanego do produkcji nawierzchni asfaltowych. Całościowy pakiet udziałów w spółce należy do PKN Orlen. Aktualnie ofertę Grupy Kapitałowej Orlen stanowią asfalty pochodzące z pięciu ośrodków produkcyjnych w Płocku i Trzebini (Polska), Pardubicach i Litvinovie (Czechy) oraz Możejkach (Litwa).

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 04.11.2021
Aktualizacja: 04.11.2021