Adam Pawłowicz odwołany z zarządu Lotos Paliwa

Udostępnij artykuł
[HOT NEWS] Jak dowiedziała się redakcja portalu Petrolnet.pl decyzją rady nadzorczej Lotos Paliwa z dnia 13 lipca br. Adam Pawłowicz został odwołany ze składu zarządu spółki.

Obecnie zarząd Lotos Paliwa pracuje w składzie:

Wojciech Weiss prezes zarządu
Paweł Wachnik wiceprezes zarządu
Sebastian Bojemski wiceprezes zarządu

Adam Pawłowicz wchodził w skład zarządu Lotos Paliwa od 9 stycznia 2017 r. Odpowiadał za obszar handlu detalicznego.

Na pytania naszej redakcji o przyczyny odwołania Adama Pawłowicza oraz możliwe dalsze zmiany w zarządzie Lotos Paliwa biuro prasowe Grupy Lotos odpowiada lakonicznie:

– Spółka nie komentuje decyzji podejmowanych przez Radę Nadzorczą. Jeśli organ ten ogłosi postępowanie kwalifikacyjne na to stanowisko, ogłoszenie pojawi się na stronie internetowej Grupy Lotos – brzmi odpowiedź rzecznika GL przesłana do redakcji Petrolnet.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ruszyła rekrutacja na stanowisko wiceprezesa Lotos Paliwa

Poprosiliśmy również Adama Pawłowicza o komentarz w sprawie odwołania go z zarządu spółki, jednak do dnia publikacji artykułu redakcja Petrolnet.pl nie otrzymała od niego odpowiedzi.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Przypomnijmy, że Adam Pawłowicz wcześniej w swojej karierze zawodowej mi.in. jako wiceprezes odpowiadał za sprzedaż w grupie Work Service, jako przedstawiciel funduszu private equity z grupy Societe Generale (później Amundi, obecnie V4C) pełnił funkcje prezesa grupy Konsalnet realizując szereg projektów M&A, w tym przejęcie jednego z głównych konkurentów na polskim rynku, brytyjskiej firmy G4S. W 2006 z sukcesem wprowadził na giełdę państwowy Ruch pozyskując 250 mln PLN na rozwój spółki zarządzającej ponad 8 tysiącami punktów sprzedaży detalicznej.

Wcześniej pracował w kancelarii prawnej White & Case. Był też prezesem Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych, skutecznie ściągając do Polski inwestycje japońskie, m.in. Toyota, NGK. Był członkiem wielu rad nadzorczych m.in. Orlenu, Chemii Polskiej oraz TVP. Wcześniej znany jako dziennikarz Pulsu Dnia, Wiadomości TVP i współtwórca programów informacyjnych Polsatu.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 30.07.2020
Aktualizacja: 30.07.2020