Amic Energy tworzy nowy zespół rajdowy Amic Rally Team

Amic Rally Team to przede wszystkim ludzie, których połączyła dobra energia i pasja do jazdy. Amic Rally Team dostarczy sportowych emocji i podejmie nowe wyzwania.

W sezonie 2021 barwy Amic Rally Team będzie reprezentowała załoga rajdowa w składzie Agnieszka Załęcka za kierownicą i Mateusz Pawłowski – na fotelu pilota. Sportowcy i pasjonaci, którzy swoją jazdą pokazują to, co najważniejsze: można jeździć szybko i bezpiecznie; można jeździć w każdym terenie; można realizować swoje pasje, a także – tworzyć prawdziwie sportowego ducha w zespole.

Mecenasem ekipy jest sieć stacji paliw Amic Energy, która docenia siłę sportów motoryzacyjnych, wspiera rozwój młodych talentów, promuje bezpieczną jazdę i stawia na dobrą energię oraz fair play podczas sportowej rywalizacji.

Amic Rally Teamw nowym składziewystartuje już 23 kwietnia w Rajdzie Świdnickim, który inauguruje najważniejsze wydarzenie rajdowe w Polsce – Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2021.

Team to ludzie, którym partneruje niezawodne auto. W tym sezonie na rajdowych drogach zadebiutuje wyczekiwana, nowa klasa – Rally3. Innowacyjne auto, którym pojadą nasi zawodnicy to czteronapędowa Fiesta Rally3, wyposażona w 1,5-litrowy silnik EcoBoost o mocy 215 km, a maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm. Auto to dysponuje pięciobiegową, sekwencyjną skrzynią biegów. Podczas międzynarodowych testów za kierownicą Fiesty Rally3 mieli okazję zasiąść m.in. Kajetan Kajetanowicz, Nil Solans czy Matthew Wilson.

Wydarzenia z rajdowych tras, nastroje i emocje ekipy, przebieg odcinków i osiągnięcia w poszczególnych rajdach Mistrzostw będą na bieżąco komunikowane na profilach Amic Rally Team na Facebooku oraz Instagramie, które warto obserwować. Amic Energy wraz z zespołem Amic Rally Team chcą przekazać fanom i amatorom atmosferę rajdów, podzielić się adrenaliną, odsłonić kulisy testów i przygotowań, pokazać rajdowy sport także od strony zawodników, którzy z każdym przejechanym kilometrem zdobywają nowe doświadczenie.

Zapnijcie pasy, przygotujcie się na zastrzyk dobrej energii, przed nami długi sezon i wiele pasjonujących rajdów !

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2021
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Zawodnicy Amic Rally Team:

Agnieszka Załęcka – kierowca rajdowy z doświadczeniem również jako pilot i sędzia. W swojej karierze rajdowej miała okazję przetestować niejeden samochód. Energia kibiców, szybka jazda, rajdowy klimat to ważne determinanty jej życia i przede wszystkim ogromna pasja. Pierwsze kroki stawiała już w 2009 r. na imprezach typu KJS. Najwięcej tras przejechała w rejonie śląskim, tam też w 2020 r. zdobyła II miejsce w Rajdzie Śląska. Do końca sezonu 2020 mogliśmy ją oglądać głównie w rajdach okręgowych, jednak sezon 2021 zaczyna od mocnego debiutu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Mateusz Pawłowski – pilot z doświadczeniem na arenie rajdowej w Polsce i za granicą, ma za sobą ponad 60 rajdów w towarzystwie wielu kierowców. Od 10 lat rozwija swoją karierę, kierując się przede wszystkim nawigacją, intuicją i pasją.

Cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 obejmuje łącznie 7 rajdów:

  1. 49. Rajd Świdnicki – KRAUSE 23-25.04.2021
  2. Rajd Nadwiślański 2021 14-15.05.2021
  3. Rajd Żematija (Litwa) 4-6.06.2021
  4. 77. Rajd Polski 18-20.06.2021
  5. 30. Rajd Rzeszowski 5-7.08.2021
  6. Rajd Śląska 10-11.09.2021
  7. 46. Rajd Koszyc (Słowacja) 15-17.10.2021

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.