Amic Energy wspiera Ukrainę

Udostępnij artykuł

Sieć stacji Amic Energy w Polsce zaangażowała się w pomoc Ukrainie. Działania obejmują m.in. wsparcie dla organizacji udzielających pomocy uchodźcom. Firma także prowadzi własne działania pomocowe.

Amic Energy pomoc Ukraina

Od początku bieżącego tygodnia (przełom lutego i marca 2022 r.) firma zaopatruje w paliwo tiry Caritas w Lublinie. Pojazdy tej organizacji codziennie przewożą na granicę artykuły pierwszej potrzeby w ramach pomocy uchodźcom i poszkodowanym.

Dotychczas w ramach akcji Amic Polska przekazała: termosy, koce, chusty, duże plecaki, plecaki dla najmłodszych.

Amic Energy z własną pomocą

Firma prowadzi także własne działania pomocowe:

  • Wszyscy ukraińscy pracownicy Amic Energy w Polsce otrzymali dodatkowe wsparcie finansowe, dla siebie i swoich rodzin.
  • Firma przygotowała noclegi dla osób, którym udało się dotrzeć do polsko-ukraińskiej granicy. W Sycowie udostępniła 10 pokoi w motelu przy stacji Amic.
  • Już wkrótce dzięki współpracy z @T-Mobile firma udostępni startery za 1 gr, dla każdej osoby, która tego potrzebuje.
  • Firma włączyła możliwość przekazania punktów Driver Club na wybraną Fundację (Polska Organizacja Humanitarna „SOS Ukraina”, Fundacja Ocalenie, Polski Czerwony Krzyż). Na ten moment udało się zebrać 385 000 punktów.
  • Amic Energy w Polsce zaopatruje w paliwo transporty przewożące artykuły pierwszej potrzeby w ramach pomocy uchodźcom i poszkodowanym. Zaopatruje także transporty mieszkańców Ukrainy do granicy polsko-ukraińskiej.

Ponadto nasze stacje i ich pracownicy wspierają szereg inicjatyw we własnym zakresie, których celem jest wsparcie finansowe organizacji pomagających Ukrainie. W obliczu wszystkich wydarzeń niesiemy dobrą energię, bo wierzymy, że dobro zawsze zwycięża. – czytamy w komunikacie udostępnionym przez sieć Amic Polska w social mediach.

CZYTAJ TAKŻE: Oświadczenie Amic Energy w Polsce

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 03.03.2022
Aktualizacja: 03.03.2022