Oświadczenie Amic Energy w Polsce

Udostępnij artykuł

Amic Energy nie jest powiązana kapitałowo z koncernem Lukoil – czytamy w oficjalnym komunikacie Amic Energy w Polsce opublikowanym w dniu 28 lutego 2022 roku.

Amic Energy

Pełna treść oświadczenia Amic w Polsce

Amic Polska, właściciel sieci 116 polskich stacji paliw działających pod marką Amic Energy odpowiedziała na agresywną komunikację wzywającą do bojkotu firmy i zarzuty dotyczące udziału rosyjskiego kapitału i powiązań z koncernem Lukoil. W kanałach social media marki oraz na stronie internetowej https://amicenergy.pl/pl. zostały zamieszczone oświadczenia wyjaśniające sprawę.

Zarząd firmy wskazuje, że właścicielem spółki jest austriacki fundusz inwestycyjny Amic Energy Management GmbH z siedzibą w Wiedniu, który w 2016 roku odkupił sieć stacji paliw na terenie Polski, Ukrainy, Litwy i Łotwy od naftowego koncernu Lukoil. Firma Amic Polska sprzedaje paliwa dostarczane wyłącznie z polskiej rafinerii PKN Orlen. Sieć daje zatrudnienie ponad tysiącu osobom w Polsce i tutaj płaci podatki. Jednocześnie firma nie jest powiązana kapitałowoz koncernem Lukoil ani z innymi podmiotami gospodarczymi Federacji Rosyjskiej. W oświadczeniu zamieszczono również manifest poparcia Ukrainy.

„Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim, jednocześnie poważnie obawiając się o los pracowników stacji Amic Energy w Ukrainie.”

Firma jednoznacznie zwraca się do opinii publicznej ze sprzeciwem wobec powielania i rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na jej temat.

Źródło: Biuro Prasowe Amic Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 28.02.2022
Aktualizacja: 28.02.2022