Amic Rally Team wystartuje w kultowym Rajdzie Barbórka

Udostępnij artykuł

Amic Rally Team, który reprezentuje barwy sieci stacji paliw Amic Energy wystartuje już 2 i 3 grudnia w 60. jubileuszowej edycji Rajdu Barbórka. Jest to jedno z najstarszych motorsportowych wydarzeń w Europie. Barbórka Warszawska jest drugim najstarszym rajdem zaraz po rajdzie Monte Carlo, który kończy sezon rajdowy w Polsce i przyciąga tysiące kibiców. W tym roku do startu zgłosiło się aż 131 załóg.

Amic Rally Team Ziemba Zalecka

Rajd Barbórka rozpocznie uroczysta ceremonia otwarcia w centrum Pruszkowa, gdzie będzie także rozegrany pierwszy odcinek specjalny. Wszystko to będzie miało miejsce 2 grudnia w piątek popołudniu. Sobotnia rywalizacja ruszy wczesnym porankiem w Słomczynie, następnie załogi przeniosą się na teren Toru Wyścigowego Służewiec, a walka o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji rajdu zakończy się na terenie Autodromu Bemowo.

Najlepsze załogi będą miały na koniec dnia do pokonania legendarne Kryterium Asów Karowa, które stanowi swego rodzaju wisienkę na torcie całej imprezy. Amic Rally Team naklei na Peugeota 208 Rally4 numer 47 i jako jedyna w pełni damska załoga, będzie walczyć o punkty na odcinkach kultowego rajdu.

Park serwisowy będzie mieścić się na terenie Autodromu Bemowo. Fani oraz kibice będą mogli obejrzeć przygotowania dziewczyn do startu, zrobić sobie zdjęcie z zespołem i odebrać fantastyczne gadżety Amic Rally Team.

Mecenas załogi, firma Amic Energy mocno kibicuje swojej załodze Amic Rally Team i ma nadzieję na same pozytywne emocje zarówno dla kibiców jak i zawodników.

Wydarzenia z odcinków specjalnych, oraz przebieg rajdu będą na bieżąco komunikowane na profilach Amic Rally Team na Facebooku oraz Instagramie. Organizator przewiduje również transmisję telewizyjną w sobotę w TVN Turbo.

Zespół Amic Rally Team po raz pierwszy pojedzie Rajd Barbórkę, ale to nie jedyna nowość. Na prawym fotelu usiądzie świeżo upieczona pilotka, która z ramienia firmy Amic Polska zajmuje się zespołem od tzw. „kuchni” i dopina wszystko na ostatni guzik. Wspiera team zarówno w kwestiach PR-owych jak i organizacyjnych.

Zawodniczki Amic Rally Team podzieliły się swoimi emocjami związanymi ze zbliżającym się startem.

– Rajd Barbórka to dla wszystkich zawodników i kibiców kultowa impreza, a dla mnie będzie to dopiero drugi start w roli kierowcy. Pierwszy raz startowałam Honda Civic 5 lat temu i pamiętam do dziś jak bardzo paraliżował mnie stres. Dziś już podchodzę do tej imprezy na luzie. Wiele osób mówi że start w „Barbórce” to forma podziękowania partnerom i kibicom i ja również do tego podchodzę w ten sposób.

Chcę tym startem podziękować firmie Amic Polska za wspaniały sezon! Za wiarę i zaufanie do nas, za tą niezwykłą szansę pisania własnej historii w Rajdach Samochodowych.

Wyjątkowo z tej okazji na prawym fotelu zasiądzie Monika Ziemba (Pasek) odpowiedzialna za cały projekt Amic Rally Team. Ta dziewczyna w fenomenalny sposób zaraziła się rajdami, przez cały rok wkładała wiele trudu by nasz zespół prawidłowo funkcjonował, kontakt z serwisem, logistyka itp. – taki nasz damski koordynator zespołu a także PR menedżer, wszystkie konkursy, sesje zdjęciowe oraz mnóstwo gadżetów które mogliście od nas otrzymać to jej zasługa.

Monika bardzo rzetelnie przygotowała się do egzaminu i uzyskała licencję rajdową czym mi zaimponowała. Zawsze bardzo ceniłam ludzi którzy w 100% angażują się w to, co robią, dlatego niezmiernie się cieszę że możemy razem z Moniką wystartować w tym rajdzie.

Dziękuję też Karolinie, która udostępniła prawy fotel, bardzo się zżyłyśmy przez ten sezon dlatego bardzo się cieszę, że Karolina również wystartuje w tym rajdzie u boku Maćka Matysiaka. Będę im mocno kibicować! Być może organizator przyzna nam stanowiska serwisowe blisko siebie, więc będziecie mogli w jednym miejscu spotkać dwa sympatyzujące ze sobą zespoły.

A sportowo… sportowo zamierzam dać z siebie wszystko. Trzymajcie kciuki! Będę walczyć jak lew o start na Karowej. 😀

– komentuje Agnieszka Załęcka (kierowca rajdowy).

– Jestem niezwykle szczęśliwa i podekscytowana, że jako pilot zadebiutuję na kultowym Rajdzie Barbórka i będę mogła usiąść u boku tak wspaniałej zawodniczki, jaką jest Aga.

To właśnie ona zaraziła mnie miłością do motorsportu i rajdów, przekazała cenne wskazówki i nauczyła opisu.

Rajd Barbórka to istna wisienka na torcie i wspaniałe zakończenie sezonu rajdowego, który ma jedyny w swoim rodzaju klimat.

Jest to także okazja do spotkania się z innymi załogami oraz kibicami.

Barbórkę oglądałam zawsze na żywo lub w telewizji, a teraz będę mogła go pojechać!

Zamierzamy z Agą dobrze się bawić i cieszyć z każdego przejechanego kilometra. Będzie to na pewno niesamowite przeżycie!

Chciałabym bardzo podziękować firmie Amic Polska za wsparcie i umożliwienie wzięcia udziału w rajdzie, Agnieszce za zaufanie i cenne wskazówki, Karolinie – naszej stałej pilotce zespołowej za odstąpienie prawego fotela, a także serwisowi Rallylab oraz każdej osobie, która była zaangażowana w projekt Amic Rally Team. Jesteście wspaniali! Do zobaczenia już wkrótce!

– podsumowuje Monika Ziemba (pilotka rajdowa), która koordynuje zespół Amic Rally Team.

Źródło: Amic Energy w Polsce

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa Bogdan Kucharski wrzesien pazdziernik

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 01.12.2022
Aktualizacja: 01.12.2022