Anwim dywersyfikuje źródła zaopatrzenia w paliwo

Udostępnij artykuł
Spółka Esppol Trade, której 100 proc. udziałów posiada Anwim, właściciel sieci stacji paliw Moya, w dniu 22 stycznia br. uzyskała koncesje na obrót paliwami (OPC) oraz obrót paliwami z zagranicą (OPZ). Tym samym, Esppol Trade od 1 lutego br. rozpocznie działalność operacyjną w zakresie handlu międzynarodowego, w tym importu paliw i biopaliw ciekłych.

Podstawowym celem działalności Anwim jest zapewnienie dywersyfikacji oraz poprawa ekonomii zaopatrzenia szybko rozwijającej się sieci stacji paliw Moya w Polsce.

Anwim jest jedną z największych niezależnych firm sektora paliwowego w Polsce. Spółka zajmuje się hurtową sprzedażą oraz transportem paliw na terenie całego kraju. Anwim jest także właścicielem najszybciej rozwijającej się w kraju sieci stacji paliw Moya. Sieć składa się obecnie z niemal 240 stacji na terenie całej Polski. Strategia rozwoju zakłada wzrost sieci rocznie o 50 obiektów. Spółka planuje do końca roku 2023 r. mieć w swojej sieci minimum 350 stacji.

– Jako Anwim mamy bardzo ambitne plany rozwojowe związane z siecią stacji paliw Moya. W najbliższych kilku latach liczba naszych obiektów zwiększy się nawet o 150 placówek. Bilans paliwowy naszego kraju mówi, że 25-30 proc. konsumpcji oleju napędowego jest zaspokajane przez import. Celem Esppol Trade jest zatem przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej do bilansu naszego kraju dywersyfikacji zaopatrzenia sieci stacji Moya. Uzyskanie koncesji OPZ przez spółkę Esppol Trade jest kolejnym, naturalnym krokiem w rozwoju i umacnianiu pozycji grupy Anwim na polskim rynku paliw. Jest to element wieloletniej strategii, którą jako zarząd konsekwentnie realizujemy – zapewnia Zbigniew Łapiński, członek zarządu – dyrektor ds. zaopatrzenia, logistyki i klientów kluczowych w Anwim.

Dyrektorem operacyjnym do spraw importu, którego zadaniem jest rozwój tej części działalności grupy kapitałowej Anwim jest Artur Krzyk, jeden z najlepszych specjalistów branży paliw w Polsce.

Jakość ponad wszystko

Stacje Moya obecne są we wszystkich województwach przy głównych trasach tranzytowych, drogach lokalnych i w miastach. Oferują najwyższej jakości paliwa: benzynę 95, 98, LPG oraz olej napędowy w wersji standardowej oraz premium – ON Moya Power. Kierowcy pojazdów ciężarowych i dostawczych mają do dyspozycji dystrybutory zapewniające szybkie tankowanie paliw oraz dostęp do coraz popularniejszego płynu AdBlue.

Część stacji Moya wyposażona jest dodatkowo w parkingi dla samochodów ciężarowych, myjnie, kompresory czy odkurzacze. Stacje działające w ramach sieci spełniają najwyższe standardy obsługi i jakości. Gwarancją jakości paliw na stacjach w barwach Moya jest niezależny program badania paliw – TankQ.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– GRUDZIEŃ 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.