Anwim, właściciel i operator sieci stacji paliw Moya podpisał długofalową umowę o współpracy z Politechniką Łódzką. Umowa zakłada prowadzenie wspólnych projektów oraz prac badawczo-rozwojowych, w szczególności w obszarach ekoinnowacyjności.
Troska o ekologię jest jednym z filarów strategii Anwim w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółka w ramach rozwoju sieci stacji paliw Moya konsekwentnie wprowadza nowoczesne technologie, takie jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, systemy BMS i inne, które pozwalają redukować emisję gazów cieplarnianych przez placówki składające się na sieć Moya. W ramach poszerzania swojej działalności na rzecz ochrony klimatu, firma podejmuje współpracę z licznymi podmiotami, które specjalizują się w działaniach proekologicznych, a także w akcjach informacyjno-edukacyjnych.
Współpraca Anwim z Politechniką Łódzką jest kolejnym elementem poszerzania know-how spółki w dziedzinie ekologii. Umowa pomiędzy podmiotami, zawarta z inicjatywy Fundacji Politechniki Łódzkiej, przewiduje wsparcie Anwim dla realizowanych już przez uczelnię projektów, jak również inicjowanie nowych działań, które przyczynią się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju.
Umowa określa również potencjalne obszary współpracy obejmujące m.in. organizację staży dla studentów oraz pracowników naukowych, stworzenie dedykowanych kierunków kształcenia specjalistów, którzy znajdą zatrudnienie w Grupie Anwim, prowadzenie zajęć praktycznych przez pracowników firmy czy wsparcie przy uzyskaniu środków na prowadzenie działań badawczych.
– Przyjrzeliśmy się projektom proekologicznym zainicjowanym przez studentów Politechniki Łódzkiej i widzimy w nich ogromny potencjał rozwojowy. Każdy, nawet najlepszy pomysł, aby mógł ujrzeć światło dzienne, wymaga wsparcia biznesowego i my to wsparcie możemy zaoferować. Przedsiębiorstwa i uczelnie mogą z powodzeniem się uzupełniać, tworząc wartość dodaną dla gospodarki i społeczeństwa.
– zapewnia Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwim.
Ambitne projekty studenckie Politechniki Łódzkiej obejmują między innymi pracę nad rozwiązaniami pozwalającymi na wykorzystanie energii wiatrowej na potrzeby indywidualnych użytkowników, a także szerzenie świadomości na temat energii odnawialnej.
– Jestem przekonany, że współpraca z firmą Anwim przyniesie studentom i uczelni wiele korzyści. Wsparcie wysokiej klasy menedżerów przyspieszy realizację innowacyjnych projektów oraz prac w obszarze R&D. Doskonale zdajemy sobie sprawę ze znaczenia celów zrównoważonego rozwoju i w tym kierunku podejmujemy wiele inicjatyw. Zależy nam także na ciągłym doskonaleniu procesu kształcenia i jak najlepszym przygotowaniu absolwentów do wyzwań rynku pracy. Nasza umowa o współpracy umożliwi realizację tych celów.
– mówi prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej.
Źródło: Anwim
© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.