Anwim z awansem w prestiżowym rankingu

Udostępnij artykuł

Anwim został uplasowany na 94. miejscu w tegorocznym zestawieniu 500 największych firm dziennika Rzeczpospolita. Oznacza to awans aż o 18 pozycji w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia.

Moya Anwim

Ranking Rzeczpospolitej

Lista 500 Rzeczpospolitej to prestiżowy ranking największych polskich przedsiębiorstw, którego kryterium jest przychód klasyfikowanych podmiotów. Zestawienie tworzone jest przez redakcję dziennika Rzeczpospolita, a formuła wzorowana jest na amerykańskiej Fortune 500 list of companies. Lista 500 Rzeczpospolitej, która swój debiut miała w 1999 r., jest najstarszym w Polsce zestawieniem tego typu.

Najnowsza lista oparta jest na danych za 2021 r. – uwzględniając tym samym wpływ pandemii COVID-19, jednak wyłączając oddziaływanie wojny w Ukrainie na polskie przedsiębiorstwa oraz całą gospodarkę.

Rozwój Anwim

Awans Anwim spowodowany jest ciągłym dynamicznym rozwojem spółki pomimo pandemii i skutków lockdownu. 2021 rok był bardzo pomyślny dla Grupy Kapitałowej Anwim – zakończył się wynikiem 350 stacji w sieci. Ponadto firma zakończyła proces rebrandingu przejętych od BM Reflex stacji samoobsługowych oraz dokonała akwizycji holenderskiej spółki The Fuel Company, operatora kart flotowych TFC.

Obecnie spółka kontynuuje dynamiczny rozwój. Jeszcze w tym roku sieć przekroczy 400 punktów, a na koniec 2024 wg strategii rozwoju będzie ich minimum 500.

Źródło: Anwim

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa Bogdan Kucharski wrzesien pazdziernik

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 28.11.2022
Aktualizacja: 29.11.2022