Apexim: 13 stacji w całej Polsce

Udostępnij artykuł

Początki działalności firmy Apexim AB sięgają 1992 roku. Przedsiębiorstwo Apexim AB w początkach swojej działalności gospodarczej zajmowało się importem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną paliw płynnych. W ciągu ostatnich kilkunastu lat swojej działalności spółka zbudowała sieć 14 stacji paliw i jest w posiadaniu własnej bazy paliw z bocznicą kolejową w Mirostowicach Dolnych koło Żar.

Począwszy od roku 2001 firma rok rocznie znajduje się w gronie laureatów nagrody "Gazele Biznesu" przyznawanej przez redakcję "Pulsu Biznesu" dla najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw.

Sprzedaż detaliczna sieci stacji paliw pod marką Apexim AB w roku 2004 oraz 2005 przekroczyła 100 milionów litrów rocznie. To ewenement w skali kraju.

W czasie prowadzonej działalności gospodarczej firma Apexim AB odchodziła sukcesywnie od sprzedaży hurtowej i koncentrowała się na systematycznym rozwoju sieci stacji paliw. Cały czas poszukuje nowych lokalizacji pod stacje paliw, przeprowadza analizy i obserwuje uważnie działania konkurencji, by zaplanować i realizować założoną strategię rozwoju.

W przeciągu kilkunastu ostatnich lat Apexim współpracował z największymi koncernami paliwowymi min. Total, Shell, Aral, BP, Orlen, Lotos i Slovnaft.

Opublikowano: 16.09.2010
Aktualizacja: 16.09.2010