Asortyment na zimę z Amtrą

Udostępnij artykuł

– W okresie zimowym dużą popularnością cieszą się dodatki do paliw Firmy STP, w szczególności formuła do benzyny oraz formuła do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla – informuje Tomasz Markusik z firmy Amtra, która jest producentem i dystrybutorem kosmetyków samochodowych. Podczas fali mrozów także produkt Formuła do Diesla z antyżelem jest kupowana w dużych ilościach – dodaje Tomasz Markusik.

Warto także się zaopatrzyć w produkty do pielęgnacji karoserii. Nie wolno zapomnieć również o odświeżaczach powietrza – to produkt, który jest popularny przez cały rok. Jak się okazuje, stacje paliw to dla kategorii odświeżaczy samochodowych bardzo istotny kanał sprzedaży. Udział stacji benzynowych w ich sprzedaży wynosi aż 44,9 proc. Właściciele stacji osiągają na ich sprzedaży marże w wysokości 30 – 40 proc.

Jak wynika z doświadczeń firmy Amtra wśród odświeżaczy wciąż królują zawieszki samochodowe. Zdecydowanie mniej chętnie kupowane są droższe akcesoria, np. odświeżacze żelowe. Popularność zawieszek wynika przede wszystkim z ceny. – Choinki zapachowe Wunder-Baum są najlepiej sprzedającymi się produktami wśród asortymentu Amtry – wylicza Tomasz Markusik.

Firma Amtra Ltd. z Sosnowca jest m.in. producentem polskiej marki kosmetyków samochodowych "Moje Auto”, generalnym dystrybutorem wielofunkcyjnego preparatu "WD-40”, "Choinek zapachowych” marki "Wunder Baum”, a od niedawna także produktów z pod znaku żółwia, czyli "Turtle Wax”. Amtra Sp. z o.o. w 2008 roku osiągnęła sprzedaż w wysokości 52 mln 306 tys. 383 zł. Zysk netto wyniósł 3 mln 157 tys. 341 zł. W listopadzie 2009 roku firma zatrudniała 66 osób.

Opublikowano: 29.09.2010
Aktualizacja: 29.09.2010