Aurelian szuka złóż w Mszanie Dolnej

Udostępnij artykuł

Prace będą zlokalizowane w okolicach Mszany Dolnej (woj. małopolskie) i rozpoczną się na przełomie października i listopada 2010 roku. Geofizyka Kraków wykonywała już wcześniej prace dla Aureliana. Ostatnio Geofizyka Kraków podpisała także kontrakt z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem na przeprowadzenie badań sejsmicznych na Podkarpaciu dotyczących poszukiwań złóż ropy i gazu.

Aurelian Oil & Gas to spółka powstała w 2002 r. Firma zadebiutowała na londyńskiej giełdzie w 2006 r. Działania Aureliana są skoncentrowane w Europie Centralnej. Spółka posiada koncesje na poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej i gazu w Polsce, Rumunii, Bułgarii i na Słowacji. W naszym kraju Aurelian działa poprzez pięć spółek: Energia Cybinka, Energia Kalisz, Energia Karpaty Wschodnie, Energia Karpaty zachodnie, Energia Torzym Energia Zachód. Spółki te różnią się między sobą zakresem licencji na poszukiwanie i rozpoznawanie węglowodorów.

Geofizyka Kraków z kolei to kontraktor geofizyczny oferujący szeroki zakres usług dla poszukiwań złóż węglowodorów, wód geotermalnych oraz monitorowania złóż i zbiorników gazu. Zadania, jakimi zajmuje się firma to m.in.: akwizycja danych sejsmicznych, przetwarzanie i interpretacja tych danych, a także pomiary geofizyki wiertniczej i sejsmometrii wiertniczej wraz z przetwarzaniem i interpretacją.

Opublikowano: 30.09.2010
Aktualizacja: 30.09.2010