Będzie drożej na A4

Udostępnij artykuł

Od kwietnia planowane są kolejne podwyżki za przejazd autostradą A4 (Katowice – Kraków). Kierowcy mogą jednak liczyć na rabat przy opłatach. Warunek jest jeden. Trzeba korzystać z płatności elektronicznych.

autostrada a4

Kryzys surowcowy dał się we znaki niemal wszystkim branżom, a rosnąca inflacja nie pozostała bez wpływu na koszty obsługi logistycznej i zmusiła do szukania oszczędności. Jednym ze sposobów może być korzystanie z płatności elektronicznych za przejazdy autostradą. Dzięki takim płatnościom kierowcy nadal mogą liczyć na rabat w wysokości 2 zł na autostradzie A4.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

Elektronicznie, czyli taniej

Jak informuje Miłosz Kurzawski, Board Member Autopay Mobility, Autopay pozwala kierowcom zachować koszty przejazdu na najniższym dostępnym poziomie.

Według naszych danych, płatności automatyczne na polskich autostradach odpowiadają obecnie za nawet 40 proc. wszystkich opłat za przejazd, a udział aplikacji Autopay, w ogóle płatności automatycznych na niektórych odcinkach autostrad, przekracza 90 proc – informuje Miłosz Kurzawski.

Coraz więcej kierowców korzysta z aplikacji Autopay

Z aplikacji Autopay korzysta obecnie prawie 2 mln użytkowników. Liczba ta niemal się podwoiła w ciągu roku. Firma spodziewa się dalszego zainteresowania taką formą rozliczeń za przejazdy.

źródło: Autopay Mobility

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 03.02.2023
Aktualizacja: 03.02.2023