bp rozwija współpracę z Glovo w Polsce

Udostępnij artykuł
Glovo, hiszpański gracz branży delivery, oraz sieć stacji paliw bp uruchomiły właśnie setny punkt, z którego użytkownicy aplikacji mogą zamówić artykuły z oferty gastronomicznej Wild Bean Café i sklepowej bp. Firmy współpracują ze sobą od niemal roku, rozszerzając wspólne działania o kolejne miasta w błyskawicznym tempie.

Hiszpańska aplikacja Glovo umożliwiająca zamawianie jedzenia i zakupów oraz sieć stacji paliw bp rozpoczęły współpracę na polskim rynku we wrześniu 2020 r. Podczas próbnego etapu, uruchomiono możliwość zamówień za pomocą aplikacji produktów i dań z kilku stacji w Krakowie i Warszawie. Pilotaż okazał się sukcesem, współpraca objęła cały kraj, a niedawno uruchomiona została możliwość zamawiania produktów na stacji bp Odra w Raciborzu, która jest setnym punktem bp w aplikacji.

Podczas roku owocnej współpracy, użytkownicy Glovo złożyli ponad 40 000 zamówień ze stacji bp, w których kurierzy dostarczyli przeróżne produkty dostępne w ofercie.

W Polsce oferta Wild Bean Café i produkty sklepowe bp dostępne są w aplikacji Glovo w sekcjach: kawa i przekąski, jedzenie, artykuły spożywcze. Oferta sklepowa obejmuje ponad 800 produktów, wystarczy pobrać aplikację i wybrać interesującą nas sekcję.

– Jednym z kluczowych filarów rozwoju oferty Glovo jest nawiązywanie współpracy z godnymi zaufania i popularnymi firmami, które są w stanie odpowiedzieć na potrzeby naszych użytkowników i zaoferowanie im innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Nasze wspólne działania z bp doskonale wpisują się w tę strategię. Naszym celem jest docieranie do wszystkich, którzy potrzebują usług delivery, a mnogość stacji bp i ich doskonałe lokalizacje nam to ułatwiają. Cieszymy się, że współpraca idzie w dobrym kierunku – podkreśla Carlos Silván, General Manager Glovo Polska.

Mobilność Glovo i duża ilość stacji bp pozwoliły na rozwój współpracy. Firmy, jak podkreślają, nie kończą na stu punktach partnerskich.

Szybki i łatwy dostęp do produktów zyskał nowe oblicze, jeśli chodzi o stacje bp. To już nie tylko 24/7 dostęp na stacji, ale też – dzięki opcji home delivery – w domu. Glovo idealnie uzupełnia dostępność naszych produktów począwszy od dań z kawiarni Wild Bean Café, na lodach czy asortymencie grillowym kończąc. Sto stacji bp w aplikacji Glovo pokazuje jasno, że to kierunek, który warto kontynuować – komentuje dr Magdalena Kandefer-Kańtoch, rzecznik prasowy bp w Polsce.

Nie ma konkretnych limitów wagowych zamówień za pomocą Glovo, jednak ciężar zakupów nie powinien przekraczać fizycznych możliwości dostawcy, czyli 8-9 kg, oraz wymiarów plecaka dostawczego: 40 x 40 x 30 cm. Dzięki dostawie bezkontaktowej Glovo oraz niezwykle wysokim standardom sanitarnym bp, dostawy pozostają w pełni bezpieczne dla użytkowników. Dostępność usługi jest uzależniona od aktualnej dostępności dostawców w poszczególnych dzielnicach miast, w których dostępne są usługi Glovo. Aplikację można pobrać w sklepach internetowych Google Play i Apple App Store.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.